Neškodná Sparta jen remizovala, na Letné se pískalo

Martin Jůzek
21. 9. 2007 9:50
Pohár UEFA: Sparta Praha - BK Odense 0:0
Karol Kisel přihlíží na zpracování míče hráčem Odense. Dánský klub byl na Spartě nebezpečným týmem a odvezl si do odvety remízu 0:0 | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Sparty v prvním kole Poháru UEFA jen remizovali s dánským Odense, když rozhodně nepředvedli výkon, na který by mohli být hrdí. Jakoby letenský tým byl myšlenkami stále u prohry a následného skandálu v Teplicích.

Sparta nastoupila v základní sestavě i s Liborem Doškem, jehož zdravotní stav nebyl v posledních dnech ideální. A byl to právě vysoký kanonýr, který se dostal do první šance.

Už po pěti minutách hlavičkoval po rohovém kopu domácích, ale značně prořídlé tribuny na Letné nepotěšil. Mířil těsně nad břevno.

Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE

K větší aktivitě to probudilo hostující tým. Odense začalo využívat křídelních prostorů a zvláště útočník Nielsen potrápil sparťanskou defenzivu. Jen dobré postavení gólmana Poštulky a zákrok Pospěcha zabránily gólu po jeho úniku.

Hodně aktivní Došek se tlačil ke střele i ve 23. minutě, jeho snažení však scházela razance a míč se jen došoural k brankáři hostů Onyszkovi.

Další zápasy: Ajax vykročil rázně za postupem - čtěte ZDE

Po půlhodině hry se tribuny skandováním zastaly Tomáše Řepky, který byl v nedělním ligovém zápase v Teplicích vyloučen a čtvrteční disciplinární komise mu vystavila stop na sedm zápasů.

Libor Došek poté mohl ukázat, proč je nejlepším střelcem Sparty. Jenže opět se po nepřesné střele z voleje neprosadil. Tentokráte to však vytáhlého kanonýra mrzelo o mnoho více, protože byl na hranici vápna nikým neatakován.

Do konce poločasu se domácí ještě dostali k několika náznakům, ale gólu se nedočkali. Opatrní Dánové bránili s přehledem, jen vysoký Došek jim dělal problémy.

Druhá půle podobně jako první příliš fotbalové krásy nepřinesla

Po příchodu z kabin na chvíli zatlačili fotbalisté v rudých dresech svého soupeře. Nejprve po rychlé kombinační akci Abrahama s Pospěchem na přízemní centr nikdo z útočníků nedosáhl a krátce nato jen těsný ofsajd zabránil Slepičkovi, aby postupoval sám na gólmana.

Chorvatský sudí Trivkovič pak začal kouskovat hru a odpískal několik hraničních soubojů. Sparta polevila v aktivitě a na kopačky jejíjch hráčů se začala vkrádat nervozita.

Letenské tribuny začaly být s hrou domácích nespokojeny a kolem sedmdesáté minuty reagovaly pískotem na příležitost hostujícího Nielsena, který vyběhnuvšího Poštulku málem překonalem lobem ze skoro padesáti metrů.

Jediný, kdo ve sparťanském dresu jevil touhu hrát, byl Pavel Horváth. Pro míče si sbíhal až do obrany, ale minimální pohyb jeho spoluhráčů předznamenal konec většiny útočných akcí Pražanů.

Podobně jako Mladá Boleslav mohla Sparta inkasovat v závěru zápasu. Deset minut před koncem se zčistajasna objevil před Poštulkou Nielsen, ale ani ve své třetí šanci netrefil balon podle svých představ.

Neškodný český mistr se nezmohl ani na závěrečný tlak a doma jen remizoval 0:0. Za dva týdny musí v Dánsku uhrát remízu 1:1 a vyšší anebo vyhrát. Jinak na základní skupinu Poháru UEFA pomýšlet nemůže.

Výsledek: Sparta Praha - BK Odense 0:0
Diváci: 7247
Sparta: Poštulka - Pospěch, Kadlec, Řepka, Kladrubský - Kisel, Horváth, Abraham, Matušovič - Slepička, Došek.
Odense: Onyszko - Laursen, Christensen, Helveg, Troest - Andreasen, Soerensen, Bisgaard, Borring - Timm, Nielsen.