reklama

Néstor: Nabídky Slavie a Plzně? Sparta je nejlepší klub pro můj posun vpřed

Néstor Albiach Néstor Albiach autor: Milan Kammermayer
Španělský ofenzivní univerzál Néstor Albiach si po přestupu z Dukly poprvé zatrénoval v dresu Sparty. Novinářům přiznal, že si od transferu na Letnou slibuje fotbalový posun v jeho kariéře, proto odmítl nabídky Slavie nebo Plzně.

Praha - Poprvé si to v lednu při zahájení zimní přípravy nenamířil na Julisku, ale odbočil směr Letná. Španělský ofenzivní univerzál Néstor Albiach si po přestupu z Dukly poprvé zatrénoval v dresu Sparty a už se těší, jak se popere o základní sestavu.

Požár: O Sýkorovi ještě přemýšlíme. A Rosického návrat? Zeptejte se na konci ledna Požár: O Sýkorovi ještě přemýšlíme. A Rosického návrat? Zeptejte se na konci ledna Čtěte zde

Novinářům přiznal, že je rád, že ho letenský klub oslovil i kvůli ambicím, které vedení má. "Určitě chceme titul v české lize, šanci pořád máme, a doufám, že postoupíme co nejdál Evropské lize," přeje si Španěl.

O jeho služby stály ovšem i jiné české top kluby. "Měl jsem nějaké nabídky od Plzně i Slavie, ale Sparta byla mou prioritou, protože to je podle mého nejlepší klub na to, abych se posunul dál," řekl.

Nejde do neznámého prostředí, zná se s Lukášem Váchou nebo s Vjačeslavem Karavajevem, který také působil v pražské Dukle. "Jsem v lize už čtyři roky, takže hráče znám všechny a vím, že jsou tu dobří fotbalisté, ať už je to Lafata, Kadlec nebo Juliš," vyjmenoval pár spoluhráčů.

Nyní ho čeká boj o základní sestavu, což sám ví nebude úplně jednoduché. Jeho výhodou je, že je co se týče ofenzivy hodně variabilní. "Ano, mluvil jsem s trenéry, že bych mohl hrát na křídle nebo podhrotového hráče," přiznal.

Sýkora míří do Slavie, Sparta by musela dorovnat 30 milionů. Plzeň chce zlínského stopera Hájka Sýkora míří do Slavie, Sparta by musela dorovnat 30 milionů. Plzeň chce zlínského stopera Hájka Čtěte zde

Věří, že ve 24 letech udělal krok vpřed a bude se ho držet i zdraví. V minulosti ho totiž trápila zranění obou kolen, a dokonce musel podstoupit operaci. "Co bylo, bylo, teď se cítím zdravý, to je pro mě nejdůležitější," řekl.

Přestože je v České republice už čtyři roky, v kabině si pořád česky moc nepopovídá. "Znám pár slov, ale je to spíš na to, abych odpovídal jednoslovně nebo v krátkých frázích. Nemohl bych se rozpovídat jako teď v angličtině, to by byla ´katastrofa´," zavtipkoval v češtině.

Sparta zahájila přípravu s napraveným hříšníkem, Plzeň přivítala nástupce Limberského Sparta zahájila přípravu s napraveným hříšníkem, Plzeň přivítala nástupce Limberského Prohlédněte zde
reklama