Neuvěřitelná přestřelka: Znojmo hrálo s Jabloncem 5:5

17. 8. 2013 18:45
Neuvěřitelná gólová přestřelka v Jablonci: Nováček ze Znojma tam remizoval 5:5. V pátém kole také pokračuje pád Baníku na dno Gambrinus ligy.
Jablonec nastřílel doma Znojmu pět branek, ale na vítězství to nestačilo. Páté kolo Gambrinus ligy nabídlo krásnou gólovou přestřelku. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalistům Jablonce nestačilo ani pět vstřelených branek k tomu, aby na vlastním hřišti porazili v generálce na play off Evropské ligy Znojmo. Nováček Gambrinus ligy šokoval dvěma góly v závěru a uhrál u Nisy cennou remízu 5:5.

V tragických výkonech pokračuje Baník, který prohrál potřetí za sebou vysoko 0:4. Na jeho mizerné formě si dnes doma pochutnala Příbram.

Tříbodovým ziskem za výhru 1:0 v Brně se na vedoucí duo Plzeň a Sparta dotáhl Liberec, jeho soupeři na čele tabulky ale mají vzájemný zápas k dobru.

Šlágr kola a utkání podzimu je na programu dnes večer. Plzeň hraje ve Štruncových sadech se Spartou od 20:15 (on-line ZDE).

Šílená remíza. Za 15 minut padlo 5 branek

Znojmo se v Jablonci dostalo do vedení hned na začátku zápasu, přesto už v poločase po třech přesných trefách domácích nikdo o poklidné výhře Jablonce nepochyboval.

Ze zápasu se ale nakonec vyklubala šílená gólová přestřelka, jakou Gambrinus liga už dlouho nepamatuje. V posledních patnácti minutách padlo pět branek.

Znojemští po změně stran dvěma góly Heinze nejprve vyrovnali, už za pět minut si ale Jablonec vzal dvougólový náskok zpět. V samotném závěru to ale Severočechům nebylo nic platné.

V 86. minutě snížil Okleštěk a ve druhé minutě nastavení šokoval stadion Na Střelnici vyrovnávací brankou Reljič.

Liberec se dotáhl na čelo

Další z účastníku play off Evropské ligy Slovan Liberec má po pátém kole jistotu, že po víkendu nebude horší než třetí. Výhrou 1:0 v Brně se dnes dvanácti body dotáhl na Plzeň a Spartu.

Jedinou branku zápasu vstřelil už v devatenácté minutě z trestného kopu Ukrajinec Sergej Rybalka, pak se Slovan hlavně bránil.

Brňané dostali především ve druhém poločase soupeře pod tlak, gólově se ale neprosadili a prohráli potřetí za sebou. Frejlach napálil spojnici tyče a břevna a z bezprostřední blízkosti se hlavou netrefil v další velké šanci ani Pašek.

Baník padá na dno. Ostudu si uřízl i v Příbrami

Ostrava prohrála už potřetí za sebou 0:4, tentokrát si uřízla ostudu v Příbrami. Od samotného začátku bylo znát, že Baník po prohrách s Plzní a Jabloncem ztratil herní pohodu. Příbram na hřišti dominovala.

Baník se k ohrožení branky za celý zápas pořádně nedostal, zatímco domácí sázeli jeden gól za druhým. O góly se postarali Mareš, Jugas a hned dvakrát se trefil Stratil, který se stejně jako Jugas prosadil v lize poprvé.

Přibrám doma vyhrála podruhé za sebou a poskočila na sedmé místo. Baník naopak po skvělém vstupu do soutěže padá na dno tabulky.

Dukla v Jihlavě nevyužila přesilovku

Remízou 1:1 se pak rozešli fotbalisté Jihlavy a pražské Dukly. Domácím nepomohlo, že na začátku druhého poločasu vedli po trefě stopera Ondřeje Šourka.

Vyrovnání Dukly zařídil také obránce Vít Štětina. Jihlava se navíc bála o bod poté, co hrála téměř půl hodiny bez vyloučeného obránce Tomáše Marka. Duel Jihlavy s Duklou v nejvyšší soutěži i potřetí skončil smírem, oba týmy marně doufaly, že si dnes připíší druhé vítězství v sezoně.

Výsledky 5. kola Gambrinus ligy:

Baumit Jablonec - 1. SC Znojmo 5:5 (3:1)

Branky: 34. a 38. Kopic, 15. Piták, 77. Vaněk, 81. Jablonský - 53. a 75. Heinz, 3. Helísek, 86. Okleštěk, 90. Reljič. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Gallo. ŽK: Vaněk - Nepožitek, Heinz, Hrubý, Hnaníček, Reljič, Hrošovský. Diváci: 3150.

Jablonec: Špit - Kubista (46. Vošahlík), Kysela, Beneš, Novák - Loučka, Vaněk - Kopic (73. Jablonský), Piták (66. Třešňák), Čížek - Hubník. Trenér: Skuhravý.

Znojmo: Hrubý - Hříbek, Hnaníček, Jonov, Mudra - Buchta (71. Hrošovský), Zeba (46. Reljič) - Helísek, Nepožitek, Cihlář (65. Okleštěk) - Heinz. Trenér: Kalvoda.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 19. Rybalka. Rozhodčí: Kalenda - Kotík, Pilný. ŽK: Pernica - Kušnír, Fleišman, Rybalka. Diváci: 4117.

Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Buchta - Pašek (78. Husár), Frejlach (63. Glaser), Zavadil, Traoré - Markovič, Kroupa (46. Hyčka). Trenér: Grmela.

Liberec: Kovář - Kušnír (54. Coufal), Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey (72. Delarge), Rybalka - Šural, Pavelka, Kalitvincev (85. Kolár) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

1. FK Příbram - Baník Ostrava 4:0 (1:0)

Branky: 80. a 90. Stratil, 18. Mareš, 59. Jugas. Rozhodčí: Nenadál - Moláček, Zeman. ŽK: Stratil - Lukeš.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Divíšek - Tarczal, Abraham (76. T. Pilík) - Mareš (82. Švancara), Mašán, Danoski (62. Stratil) - Řezníček. Trenér: Straka.

Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Dedič - Lukeš, Droppa, Hable (45. Rolinc), Engelmann (62. Milosvljev) - Fantiš - Petrus. Trenér: Svědík.

Vysočina Jihlava - Dukla Praha 1:1 (0:0).

Branky: 51. Šourek - 57. Štětina. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Černý. ŽK: Přeučil - Kalouda, Malý, Hlinka. ČK: 64. T.Marek (Jihlava). Diváků: 2450.

Jihlava: Blažek - Vaculík, Tlustý, Šourek, T. Marek - Masopust (59. Kliment), Koloušek, Jungr (84. Šimonek), Jánoš, Harba - Přeučil (63 Karlík). Trenér: Komňacký.

Dukla: Rada - Romera, Štětina, Božič, Vrzal - Hašek, Hlinka, Kalouda (76. Néstor), Gedeon, Berger (90. J. Marek) - Pospěch. Trenér: Kozel.

1. Plzeň 4 4 0 0 14:2 12
2. Sparta 4 4 0 0 11:4 12
3. Liberec 5 4 0 1 6:6 12
4. Mladá Boleslav 5 2 2 1 10:5 8
5. Jablonec 5 2 2 1 12:8 8
6. Teplice 4 2 2 0 7:5 8