Neuvěřitelná Stochova trefa. Podívejte se, jak dal slávista Šachtaru gól z půlky hřiště

3. 2. 2018 15:26
Miroslav Stoch otevřel skóre přípravného utkání v Dubaji úžasnou střelou.
Miroslav Stoch
Miroslav Stoch | Foto: Milan Kammermayer

Dubaj/Praha - Parádní trefou se v přípravném utkání proti Šachtaru Doněck zaskvěl slávistický záložník Miroslav Stoch. Na vlastní polovině, dokonce ještě za středovým kruhem, napálil po rozehrání přímého kopu míč na branku soupeře - a balon se snesl za záda ukrajinského reprezentačního gólmana Pjatova.

Gól Miroslava Stocha:

Slavia se tímto úžasným zásahem dostala do vedení. Soupeři, osmifinalistovi Ligy mistrů, však nakonec podlehla 2:3. Šachtar se totiž z kuriózního gólu rychle vzpamatoval a ještě do poločasu stihl dvakrát skórovat.

Nejprve po Taisonově individuální akci dorazil míč do sítě Ismaily, následně Fredův centr na zadní tyč zúročil hlavou Ferreyra. Slavia měla s pohyblivou jihoamerickou ofenzivou Šachtaru problémy a často se musela zachraňovat na poslední chvíli odkopem či vystavením hráčů do ofsajdu.

V 52. minutě se Slavii povedlo srovnat, když Van Buren z brankové čáry poslal z otočky střílený centr před branku a Škoda se prosadil hlavou. Krátce nato ale Šachtar opět zakombinoval a Ferreyra sám před brankářem nezaváhal.