reklama

Neuwirth bude trénovat s Plzní. Dohoda je na spadnutí

Plzeň hledá náhradu za beka Navrátila

Ostrava - Odchod stopera Jakuba Navrátila do tureckého Sivasporu by fotbalisté Plzně mohli vyvážit příchodem středního obránce Aleše Neuwirtha z Baníku Ostrava.

Viktoria už na Bazalech předložila oficiální nabídku a vyjednává o podmínkách přestupu s klubem i hráčem. Neuwirth se připojí k mužstvu už před pátečním tréninkem.

Západočeši potvrdili, že Neuwirthův přestup je na nejlepší cestě. "V tuto chvíli se už dolaďují jen poslední detaily ohledně příchodu," uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.

Šestadvacetiletý Neuwirth je pevnou součástí ostravské jedenáctky, ale Baníku dá v zimě zřejmě sbohem. Zatoužila po něm Viktoria, která posiluje kádr pro jarní boj o mistrovský titul a Slezanům udělala zajímavý finanční návrh.

Čtěte také:
Plzeň zbrojí na boj o titul. Z Norska se vrací Fillo

"My i hráč s Plzní jednáme. Je to ve vývinu, ale nejsme daleko od dohody. Neuwirth ovšem zatím normálně trénuje s námi," řekl ČTK předseda představenstva Jakub Kahoun.

Kluby se dohodly, čeká se na hráče

Podle informací z kuloárů je pravděpodobné, že kluby najdou v otázce odstupného společnou řeč. Zatím se však na svých podmínkách v Plzni údajně nedohodl fotbalista, který se měl s vedením západočeského klubu poprvé sejít v úterý.

Fotbalisté Plzně Fotbalisté Plzně se radují ze vstřelení gólu. Foto: ČTK

Podle některých zdrojů se o Neuwirtha zajímá i jeden tým z Izraele, ale vedení ostravského klubu nikdo takový neoslovil. "Jedinou seriózní nabídku, kterou evidujeme, je ta z Plzně," řekl Kahoun.

Neuwirth se v minulé sezoně zařadil ke klíčovým hráčům Baníku. Na jaře se díky stabilním výkonům ocitl v hledáčku nizozemského Alkmaaru, ale k finální dohodě nakonec nedošlo.

Konstruktivní stoper by uprostřed plzeňské defenzívy měl nahradit Navrátila, který spolu se štítovým záložníkem Tomášem Radou odchází z Plzně do Sivasporu.

Podzimní mistr už v zimě angažoval dvojici svých bývalých hráčů: defenzivního záložníka Petra Trappa ze Slavie a útočníka Martina Filla z norského Stavangeru.

reklama