Nevídaný masakr Arsenalu. Na Manchesteru dostal 8 gólů

28. 8. 2011 19:45
United - Arsenal 8:2, Tottenham - City 1:5
Fotbalisté Manchesteru United nasázeli Arsenalu osm gólů.
Fotbalisté Manchesteru United nasázeli Arsenalu osm gólů. | Foto: Reuters

Praha - Peklo na zemi, respektive na hřišti, zažili ve 3. kole anglické Premier League fotbalisté Arsenalu Londýn.

Na Old Trafford prohráli s domácím Manchesterem United vysoko 8:2. U nevídaného debaklu londýnského klubu byl i český záložník Tomáš Rosický, který odehrál celý zápas.

Svěřenci kouče Alexe Fergusona se díky kanonádě prostříleli v tabulce před svého městského rivala City. Oba týmy mají plný počet bodů, United však lepší skóre.

Nejhorší ligová porážka Kanonýrů od roku 1927 se začala rodit již v první půli, kdy se střelecky prosadili Danny Welbeck, Wayne Rooney a Ashley Young.

VIDEO Drogba skončil v bezvědomí, do čela jde Liverpool

Na 1:1 mohl vyrovnat Van Persie, jeho penaltu ale chytil brankář De Gea. Těsně před přestávkou se Arsenal přece jen dočkal, Walcott skóroval po přihrávce Rosického.

Ve druhém dějství ale přišla exhibice Rudých ďáblů. Rooney zkompletoval hattrick, svůj druhý gól přidal Young a radovali se i Nani a střídající Pak Či-Song.

Šokující debakl jen zmírnil svým gólem kapitán Arsenalu Van Persie. Wengerův výběr zažívá děsivý vstup do soutěže a sílí tlak na odchod francouzského "Profesora", který na lavičce Gunners působí již patnáctým rokem.

Džeko nastřílel čtyři góly

Nevídané představení předvedl také exteplický střelec Edin Džeko v zápase proti Tottenhamu.

Bosenský útočník přispěl ke kanonádě Manchesteru City na hřišti Londýňanů 5:1 hned čtyřmi brankami.

Edin Džeko a jeho radost.
Edin Džeko a jeho radost. | Foto: Reuters

Dvěma asistencemi se po příchodu z Arsenalu uvedl Samir Nasri.

´Citizens´ jsou po třech kolech Premier League stále stoprocentní, přičemž se mohou pochlubit impozantním skóre 12:3. Polovinu z nich přitom nastřílel Džeko.

Poprvé se prosadil ve 34. minutě a ještě do přestávky stihl zvýšit na 2:0. Jeho gólový apetit neutichl ani po změně stran, kdy přidal další dva góly. Jednou trefou se k němu přidal Sergio Agüero.

Domácí rozčarování zmírnil nic neřešícím gólem v 68. minutě Younès Kaboul.

Manchester United - Arsenal 8:2
Branky: 41., 64. a 82. z pen. Rooney, 28. a 90.+1 Young, 22. Welbeck, 67. Nani, 70. Pak Či-song - 45.+3 Walcott, 74. Van Persie.