reklama

Kritický Šural o výbuchu Sparty: U spousty hráčů se sáhlo vedle, netáhli jsme spolu

Ani snaha Josefa Šurala (vlevo) k vítězství nad Bohemians nevedla Ani snaha Josefa Šurala (vlevo) k vítězství nad Bohemians nevedla autor: Milan Kammermayer
Letenští vyrovnali nejhorší umístění v historii české ligy, skončili až pátí. "Nevím, jestli je to zklamání," prohlásil přesto kouč Pavel Hapal.

Praha - Fotbalisté Sparty remizovali 0:0 s Bohemians a v lize obsadili až pátou pozici, což znamená vyrovnání nejhoršího umístění v historii samostatné české soutěže. Podle útočníka Josefa Šurala se na mizerné sezoně podepsaly chyby při nákupech hráčů a také to, že tým nedržel při sobě.

"Poztráceli jsme spoustu bodů venku, tam jsme byli špatní. Když vezmu, kolik jsme dostali gólů v posledních minutách, tak ten tým asi na víc prostě neměl sílu," hodnotil Šural sezonu. "V mých očích jsme měli mít tak o deset bodů víc. Ale museli bychom víc táhnout spolu a jít za tím společně," naznačil, že vztahy v kabině nebyly ideální.

Sparta před sezonou přivedla řadu nových hráčů za obrovské sumy, další posily dorazily v zimě. "Bylo to hodně divoké a v hodně případech se asi sáhlo vedle, když tady ti kluci už po krátké chvíli nejsou. Je tam spousta chyb za celou sezonu," nebral si servítky.

Ambiciózní cíle Letenští v sezoně vůbec nenaplnili. Z Evropské ligy vypadli už v předkole, nezískali titul ani domácí pohár. Nebudou hrát ani kvalifikaci Ligy mistrů, o skupinu Evropské ligy začnou usilovat už ve druhém předkole. A pátá příčka v domácí nejvyšší soutěži je vyrovnáním nejhoršího umístění v historii české ligy, stejně špatně dopadla Sparta už jen v sezoně 2005/2006, kdy ovšem triumfovala alespoň v Poháru ČMFS.

"Cítím se příšerně, protože jsme to nezvládli. Sezonu jsme zakončili tak, jak jsme ji začali. Mizerným zápasem venku," uvedl Šural po bezbrankovém duelu s Bohemians, jímž se Sparta s touto sezonou rozloučila.

Kouč Pavel Hapal ovšem jejím hodnocením překvapil. "Chtěli jsme skončit třetí, v některých chvílích i druzí, ale nevím, jestli je to zklamání," okomentoval konečnou pátou pozici.

"Převzal jsem mužstvo v nějakém stavu a myslím, že herně i výsledkově jsme se zvedli. Jen jsme nedotáhli do konce spoustu zápasů, ve kterých jsem vedli," vysvětloval kouč, který březnu nahradil na lavičce Itala Andreu Stramaccioniho.

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde
reklama