Neymar a spol. poprvé na kolenou. Paris St. Germain senzačně podlehl nováčkovi francouzské ligy

2. 12. 2017 19:46
Fotbalisté Paris St. Germain utrpěli první porážku v sezoně ve všech soutěžích. Na hřišti sedmnáctého Štrasburku podlehli 1:2 a ve francouzské lize prohráli po 18 zápasech.
Zklamané útočné duo Neymar (vlevo) a Kylian Mbappé po prohře Paris St. Germain se Štrasburkem | Foto: Reuters

Štrasburk - Štrasburk otevřel skóre ve 13. minutě, kdy si Da Costa naběhl na přímý kop Lienarda a sám před Areolou se hlavou nemýlil.

Paris Saint Germain vyrovnal v 42. minutě, po Rabiotově přihrávce před branku se prosadil Mbappé. O vítězství domácích rozhodl v 65. minutě Bahoken, který si naběhl na přihrávku za obranu a napálil míč přesně pod břevno.

Trenér PSG Unai Emery nasadil do hry v průběhu druhého poločasu i nejlepšího střelce soutěže Cavaniho, ani přes devítiminutové nastavení a mocnou střeleckou převahu (29:5) se ale úřadující vicemistr s brazilskou hvězdou Neymarem v sestavě neprosadil.

Pařížský velkoklub zůstává s desetibodovým náskokem v čele soutěže, druhé Marseille má však utkání k dobru.

Francouzská fotbalová liga - 16. kolo:

Štrasburk - Paris St. Germain 2:1 (13. Da Costa, 65. Bahoken - 42. Mbappé), Lille - Toulouse 1:0 (63. Pépé), Monako - Angers 1:0 (2. Falcao), Nice - Mety 3:1 (26. Plea, 56. Balotelli, 71. Saint-Maximin - 29. Roux), Rennes - Amiens 2:0 (72. Khazri, 84. André), Troyes - Guingamp 0:1 (22. Briand).