reklama

Neymarovy potíže se kupí. Brazilské úřady zmrazily hvězdnému fotbalistovi majetek

Brazilský fotbalista Neymar. Brazilský fotbalista Neymar. autor: Reuters
Brazilské úřady zmrazily Neymarovi podle médií kvůli dlouholetému sporu o dlužné daně nemovitosti a další majetek. Tento krok znamená, že hvězdný fotbalista sice může vše dál užívat, nic ale nesmí prodat.

Podle listu Folha de S.Paulo úřady zablokovaly útočníkovi Paris Saint-Germain 36 nemovitostí v Brazílii. Zaplatit po něm požadují 69 milionů realů (asi 410 milionů korun), částku podle nich Neymar dluží po přestupu ze Santosu do Barcelony v roce 2013.

Vedle daňového sporu musel Neymar v uplynulých týdnech řešit obvinění ze znásilnění. Z toho jej obvinila modelka Najila Trindadeová, podle níž se čin odehrál v květnu v pařížském hotelu. V souvislosti s případem se navíc musel Neymar zodpovídat na policejním oddělení počítačové kriminality kvůli informacím a intimním fotografiím modelky, které na svoji obranu zveřejnil na sociálních sítích.

Vedení pařížského klubu navíc oznámilo, že je připraveno Neymara prodat. Nejdražší fotbalista historie ve Francii promarnil část sezony kvůli disciplinárnímu trestu za napadení fanouška a předseda klubu Násir Chelajfí varoval, že hráčům už nebude tolerovat nezodpovědné chování.

reklama