Neymar sestřelil také Itálii, Balotelliho patička nestačila

22. 6. 2013 22:55
Nemyar zařídil dvě branky Brazílie v posledním utkání skupiny A Poháru FIFA s Itálií a zařídil "kanárkům" postup do semifinále z prvního místa.
VIDEO Podívejte se na Neymarovu parádní branku v utkání s Itálií | Video: youtube.com

Salvador - Sobotní souboj aktuálně asi nejsledovanějších fotbalových útočníků planety vyhrál nad Mariem Balotellim Brazilec Neymar.

Nová akvizice katalánské Barcelony totiž zařídila dvě branky "kanárků, kteří tak především Neymarovou zásluhou vyhráli šlágr skupiny A Poháru FIFA nad Itálií 4:2.

Do semifinálových klání půjdou Brazilci z prvního místa, zatímco Itálie z druhého. O jejich soupeřích ovšem rozhodnou až zítřejší duely ve skupině B.

Neymar zařídil gól do šatny

Neymar byl hodně aktivní už v úvodu utkání, kdy jen těsně minul tyč branky Gianluigi Buffona, nicméně prosadil se až v samotném závěru poněkud nudnější první půle, ve které dominovala hlavně italská obrana.

Ta si ale dovolila v druhé minutě nastavení v nebezpečné vzdálenosti faul a to se jí vymstilo. Neymar rozehrál přímý kop do vápna, hlavičku Freda ještě vyrazil Buffon, ale následná dorážka Danteho už skončila v síti.

Zápas zdramatizovali Italové nenápadnou akcí, kterou parádním kouskem proměnil v geniální Mario Balotelli. Dlouhý výkop brankáře totiž dokázal v souboji s Dantem patičkou přes hlavu prodloužit před sebe, čímž vysunul do samostatného úniku Giaccheriniho, a ten se střelou na zadní tyč nemýlil.

Italové se rvali až do konce

Jenže o pár minutek později už zase vedli "kanárci". Další nešikovný faul před vápnem totiž potrestal znovu Neymar, který se tentokrát trefil utěšenou ranou přímo do růžku Buffonovy brány.

Následně využil parádního pasu Marcela z vlastní poloviny Fred, který dokázal propálit strážce italské branky potřetí, a už to bylo o dva góly.

Italové nicméně nesložili zbraně a po závaru ve vápně se dostali ke snížení stavu, když Aquilani přiklepl volný míč Chiellinimu a ten bez potíží skóroval.

Celé situaci přitom předcházel souboj mezi Balotellim a Thiagem, po kterém nejdříve chtěl sudí pískat penaltu, ale pak nakonec uznal gól Italů.

Ti se následně vrhli do útoku a dokázali ještě nastřelit Maggiem břevno, ke srovnání skóre se ale už nedostali.

Definitivní podobu skóre pak dal opět Fred, jenž v předposlední minutě dorazil střelu Marcela a stanovil konečné skóre na 4:2.

Ve skupině tak obsadí Italové druhé místo za neporaženými Brazilci, třetí skončilo Mexiko, které v posledním zápase skupiny přehrálo Japonsko 2:1.

Fotbalový Pohár FIFA:

Skupina A:

Salvador: Itálie - Brazílie 2:4 (0:1)

Branky: 51. Giaccherini, 71. Chiellini - 66. a 89. Fred, 45.+1 Dante, 55. Neymar. Rozhodčí: Irmatov (Uzb.). Diváci: 48.874.

Itálie: Buffon - Abate (30. Maggio), Bonucci, Chiellini, De Sciglio - Montolivo (26. Giaccherini), Aquilani - Candreva, Marchisio, Diamanti (72. El Shaarawy) - Balotelli. Trenér: Prandelli.

Brazílie: J. César - D. Alves, T. Silva, D. Luiz (34. Dante), Marcelo - Hernanes, L. Gustavo - Hulk (76. Fernando), Oscar, Neymar (68. Bernard) - Fred. Trenér: Scolari.

Belo Horizonte: Japonsko - Mexiko 1:2 (0:0)

Branky: 86. Okazaki - 54. a 66. Hernández. Rozhodčí: Brych (Něm.). Diváci: 52.690.

Japonsko: Kawašima - Sakai (59. Učida), Kurihara, Konno, Nagatomo (78. Nakamura) - Hosogai, Endo, Honda - Okazaki, Kagawa - Maeda (65. Jošida). Trenér: Zaccheroni.

Mexiko: Ochoa - Mier, Reyes, Moreno, Torres - Torrado, Zavala - Dos Santos (78. Barrera), Guardado (71. Salcido) - Jiménez (90. Aquino), Hernández. Trenér: De la Torre.