reklama

Tajný večírek pro Neymara a stovky hostů. Hvězda PSG se ocitla pod palbou kritiky

Neymar Neymar autor: Reuters
Koronavirus si v Brazílii vyžádal už bezmála 200 000 obětí, hvězdný fotbalista PSG Neymar ale riziko šíření nákazy neřeší. Podle zpráv tamějších médií ve svém sídle od soboty pořádá pětidenní silvestrovskou party pro stovky hostů.

Neymarovo sídlo se nachází na okraji města Mangaratiba na pozemku o velikosti 10 000 metrů čtverečních. Jeho součástí je šest apartmánů, přistávací plocha pro helikoptéry, tenisový kurt, rozsáhlé sklepní prostory, bazén i malé lázně. Právě zde se má večírek odehrávat. 

Krutý dárek pro trenéra PSG. Na Štědrý den dostal vyhazov Krutý dárek pro trenéra PSG. Na Štědrý den dostal vyhazov Čtěte zde

Osmadvacetiletý fotbalista, který sám už onemocnění covid-19 prodělal, oficiálně jakoukoliv novoroční veselici na svém pozemku zapřel, ale k pořádání akce se podle všeho přihlásila místní agentura Fabrica. 

"Agencia Fabrica potvrzuje, že organizuje v regionu Costa Verde večírek a že na něm bude přibližně 150 lidí," píše se v oficiálním prohlášení. "Během události jsou dodržovány všechny zdravotní předpisy a máme všechna povolení," tvrdí agentura.  

Podle brazilských novinářů, kteří odhadují počet hostů na spíš 500 než 150, utajenou akci v Neymarově sídle kromě prohlášení zmíněné agentury prozrazuje také neobvyklý zájem o ubytování v Mangaratibě a rovněž nezvyklý pohyb automobilů před sídlem fotbalové hvězdy. K vystoupení na Neymarově večírku se brazilské CNN přiznala také jedna z vystupujících kapel. 

Brazílie přitom patří k zemím, které koronavirus postihl nejtvrději. Covidu-19 zde podlehlo už více než 191 tisíc lidí, což je po USA druhý nejhorší výsledek na světě. Tamější úřady proto zrušily i tradiční oslavy příchodu nového roku na pláži Copacabana a zdravotní experti přiznávají, že zdravotnický systém je na hraně své kapacity. 

I proto prozrazený večírek, který se snadno může stát epicentrem nákazy, velice rozezlil brazilské novináře, kteří pro hvězdu PSG nemají naprosto žádné pochopení. "Naprostá nezodpovědnost," prohlásil známý novinář Luis Augusto Símon. "Je to odporná urážka, jako by tancoval na mrtvolách," dodal jeho kolega Juca Kfouri.

Zdali bude mít tento večírek pro Neymara nějaké následky, není jasné. Slavný fotbalista každopádně patří mezi velké podporovatele brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, jenž v minulosti označil opatření proti šíření covidu-19 za přehnaná. 

reklama