Neymarova premiéra v Barce: Hvězda si zahrála jen 12 minut

31. 7. 2013 7:34
ednadvacetiletý útočník zasáhl jako střídající hráč do posledních dvanácti minut přípravného utkání s Lechií Gdaňsk.
Neymar.
Neymar. | Foto: Reuters

Gdaňsk - Brazilský útočník Neymar si připsal premiérový start za Barcelonu. Jednadvacetiletý útočník zasáhl jako střídající hráč do posledních dvanácti minut přípravného utkání s Lechií Gdaňsk, ale překvapivou remízu 2:2 se mu odvrátit nepodařilo.

Na lavičce Katalánců chyběl nový kouč Gerardo Martino, který před duelem upřednostnil práci s ostatními hráči ve Španělsku, takže tým vedl asistent Jordi Roura. Jeho hráči prohrávali od 15. minuty, kdy se trefil po rohu Bieniuk, ale již za deset minut srovnal Sergi Roberto.

S Messim se Neymar na hřišti nepotkal

Osmý celek posledního ročníku polské ligy získal pět minut po pauze náskok zpět díky trefě z úhlu Grzelczaka, ale vzápětí srovnal Lionel Messi. Brazilská hvězda se dostala na trávník v 78. minutě, ale nevyzkoušela si očekávanou spolupráci s Messim, protože Argentinec opustil trávník tři minuty předtím. Neymar vybojoval několik přímých kopů, ale do gólové šance se nedostal.

Barcelona přestup Neymara dotáhla na začátku června a za hráče zaplatila 57 milionů eur (asi 1,5 miliardy korun), což něj udělalo nejdražší posilu v historii klubu. Předchozí maximum patřilo Zlatanu Ibrahimovicovi, který v roce 2009 přišel z Interu Milán za 45 milionů eur a do Itálie za něj navíc putoval Kamerunec Samuel Eto'o.