reklama

Nic proti Galatasarayi, ale hledám nové výzvy, prohlásil Podolski. A odešel do Japonska

Lukas Podolski Lukas Podolski autor: Reuters
O přestupu do Visselu Kóbe informoval na sociálních sítích a turecký celek by za něj měl údajně dostat 2,6 milionu eur (asi 70 milionů korun).

Istanbul - Německý fotbalový útočník Lukas Podolski odejde po sezoně z Galatasaraye Istanbul do japonské ligy. Jednatřicetiletý mistr světa z roku 2014 o přestupu do Visselu Kóbe informoval na sociálních sítích a turecký celek by za něj měl údajně dostat 2,6 milionu eur (asi 70 milionů korun).

"Není to nic proti Galatasarayi, jen hledám novou výzvu," uvedl na instagramu Podolski, který v Turecku působí od července 2015, kdy podepsal tříletou smlouvu. Před tím vicemistr Evropy z roku 2008 působil v Interu Milán, Arsenalu, Kolíně nad Rýnem a Bayernu Mnichov.

Galaxie hvězd, jež Dočkal v Asii potká aneb Všechna slavná jména, jež zlákal mocný čínský drak Galaxie hvězd, jež Dočkal v Asii potká aneb Všechna slavná jména, jež zlákal mocný čínský drak Prohlédněte zde

V německé reprezentaci, ve které loni v létě skončil, Podolski odehrál 129 zápasů a dal 48 branek. S národním týmem si mimo jiné zahrál také ve finále mistrovství Evropy 2008 a na kontě má i bronzové medaile ze světových šampionátů v letech 2006 a 2010.

reklama