reklama

Bílek hlásí na Italy kompletní tým. Pijatik se neobává

Michal Bílek (vlevo) povolal tým na Italy Michal Bílek (vlevo) povolal tým na Italy autor: Eduard Erben, Jan tauber
Trenér Michal Bílek nominoval pro kvalifikační duel s Itálií jednadvacet fotbalistů. Největším překvapením je jméno Václava Procházky.

Praha - Plných jednadvacet fotbalistů ve čtvrtek nominoval pro blížící se kvalifikační utkání české fotbalové reprezentace s Itálií trenér Michal Bílek.

Zápas se přitom hraje na pražské Letné až sedmého června, a proto vedení reprezentace utvořilo přípravný kemp pro hráče ze soutěží, které už skončily. "Bude to mít formu toho, že budeme trénovat vždy dopoledne a po obědě budou mít volno, prohlásil Bílek na tiskové konferenci.

"Toho, že budou mít hráči volný režim a že nebudou večer v Praze pod dohledem, se nebojím. Všichni vědí, o co proti Itálii jde, takže se žádných pijatik do rána neobávám," dodal ale vzápětí na dotaz, zdali bude reprezentace hráče v průběhu dlouhé přípravy nějak kontrolovat. 

Procházka místo Latky

V nominaci je patrně největším překvapením jméno plzeňského defenzivního fotbalisty Václava Procházky, který by měl v kádru nahradit zraněného fotbalistu Düsseldorfu Martina Latku. "Venca je zkušený hráč a delší dobu si udržuje výkonnost," prohlásil Bílek.

Jinak český kouč disponuje v podstatě úplným kádrem, který je pro jednou víceméně prost zdravotních problémů.

"Pro nás je pozitivní, že máme až na Latku kompletní tým. Ale to jsme měli i před Dánskem," prohlásil Bílek v narážce na domácí fiasko 0:3 se Seveřany z poloviny března.

Klíčová je přechodová fáze

Současný soupeř je přitom ještě o poznání silnější. Italové jsou aktuálními vicemistry Evropy a suverénním lídrem české kvalifikační skupiny (viz zde).

"Mají velmi dobrý tým, defenziva jim dobrá zůstala, ale mají vynikající ofenzivu v Balotellim a Osvaldovi. Už od mistrovství světa odvedli kus velké práce pod trenérem Cesarem Prandellim," vysekl budoucím sokům poklonu Bílek.

"Budeme muset poctivě bránit, tak abychom minimalizovali chyby a mohli vyrážet do rychlých protiútoků, což by mohlo na Italy platit."

Nominace českého týmu:

Brankáři: Petr Čech, Jaroslav Drobný, Tomáš Vaclík

Obránci: Theodor Gebre Selassie,  Michal Kadlec, Tomáš Kalas, David Limberský, Václav Procházka, Tomáš Sivok, Marek Suchý

Záložníci: Vladimír Darida, Bořek Dočkal, Tomáš Hübschman, Petr Jiráček, Daniel Kolář, Ladislav Krejčí, Jaroslav Plašil, Tomáš Rosický, Matěj Vydra

Útočníci: Václav Kadlec, Libor Kozák, David Lafata

reklama