Nováček z Hané byl nad síly slávistů, v Edenu vyhrál 2:0

23. 10. 2015 22:13
Fotbalisté Olomouce zaskočili pražskou Slavii a porazili ji v dnešním zápase 11. kola první fotbalové ligy v Praze 2:0.
Smutek fotbalistů Slavie.
Smutek fotbalistů Slavie. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Slavie Praha v jediném dnešním zápase kola Synot ligy v Edenu podlehli nováčkovi z Olomouce 0:2. Zápas rozhodly dva góly góly Davida Housky na přelomu poločasů.

Nováčkovi tak vyšla premiéra pod vedením trenéra Václava Jílka, který nahradil odvolaného Leoše Kalvodu. Sigma ukončila sérii čtyř zápasů v nejvyšší soutěži bez výhry a připravila červenobílým první porážku po sedmi kolech. Pražané nevyužili šanci minimálně na chvíli dotáhnout v tabulce třetí Liberec.

Nový trenér hosty povzbudil

Olomouc, která po čtyřech kolech bez vítězství sáhla k trenérské rošádě, začala slušně a v úvodu hrála s favoritem vyrovnaně. Oba celky musely už v první čtvrthodině střídat. Ze hřiště nejprve odešel zraněný Ordoš a chvíli po něm i domácí Štohanzl.

Po polovině první půle Slavia přidala a získala převahu. Nejprve pálil Souček a tečovaná střela skončila těsně vedle branky. Po půlhodině měli Pražané k vedení ještě blíž, Kenijovu povedenou střelu z přímého kopu zastavilo až břevno.

Když už se zdálo, že v úvodním dějství gól nepadne, udeřili Hanáci. V závěru jednominutového nastavení podnikli rychlý protiútok, střídající Halenár přihrál na prostředek Houskovi a ten technickou střelou k tyči překonal Berkovce. Navázal tak na gól z minulého kola proti Liberci.

"Sešívané" zlomil Houska

Necelých pět minut po přestávce Houska přidal svou druhou trefu v zápase a čtvrtou v ligové kariéře. Olomoucký záložník napřáhl za vápnem z voleje poté, co Deli odvrátil hlavou centr před branku a nepříliš umístěná přízemní střela prošla chybujícímu Berkovcovi do sítě.

Slavii mohl vzápětí vrátit do utkání kapitán Latka, ale gólman Buchta jeho pokus zázračně rukou vyrazil. Domácí nesnížili ani po velkém závaru v 68. minutě, kdy míč nedokázali dotlačit do sítě Mikula a po něm Černý.

V 84. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen slávista Hrubý a Sigma už druhou výhru v ligové sezoně udržela. Zároveň se mohla radovat z prvního venkovního vítězství v nejvyšší soutěži po patnácti zápasech.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

11. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 45.+1 a 50. Houska. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Hock. ŽK: Kenija, Mikula, R. Hrubý - Radakovič, Navrátil. ČK: 84. R. Hrubý. Diváci: 5321.

Slavia: Berkovec - Mikula, Latka, Deli, T. Jablonský - Souček - Voltr (60. R. Hrubý), Zmrhal, Kenija (80. Piták), Štohanzl (13. Černý) - Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Olomouc: M. Buchta - Hála, Rajnoch, Radakovič, Vepřek - Cana (70. Šindelář) - Moulis, Houska, Ordoš (6. Halenár), Navrátil (82. Falta) - Petr. Trenér: Jílek.