Nováček ze Znojma stále neporažen. S Teplice uhrál remízu

26. 7. 2013 19:46
Soubojem nováčka se severočeským výběrem začalo druhé kolo nejvyšší fotbalové soutěže.
Znojemští fotbalisté v akci, ilustrační foto
Znojemští fotbalisté v akci, ilustrační foto | Foto: ČTK

Brno - Nováček fotbalové ligy Znojmo v domácí premiéře v brněnské azylu remizovalo s Teplicemi 0:0 a získalo stejně jako prvním kole bod.

Oba celky si v úmorném vedru vypracovaly několik slibných šancí, které ale zmařila nepřesná koncovka. Ve večerním duelu pak porazila Plzeň 4:2 Příbram na její půdě, ovšem až po velkém boji - VÍCE ZDE!

Úvod patřil nováčkovi...

Znojmo překvapilo soupeře jednoduchou kombinační hrou na jeden dotyk, kterou získalo územní převahu. Děravá teplická obrana jen s problémy čelila tlaku, chyby spoluhráčů zachraňoval brankář Grigar.

Vyznamenal se ve 20. minutě, kdy v poslední chvíli vytlačil Buchtovu střelu. Další příležitosti ke skórování ligový nováček zahodil zbrklostí a nepřesností. Teplický trenér Ščasný nebyl s výkonem svých svěřenců spokojen a ve 24. minutě stopera Kaufmana vystřídal Jablonský.

...Závěr pak hostím

Výkon hostů se pak zlepšil, srovnali krok a v protiútocích hrozili technicky dobře vybavení Litsingi s Nivaldem. Brankáře Hrubého ale vážněji neohrozili. Po změně stran se Znojmo potýkalo s herním výpadkem.

Teplice, které měly v sestavě tři africké fotbalisty přivyklé na tropické teploty, převzaly iniciativu. Severočeši ovládli střed hřiště a dostali protivníka pod tlak. Na skóre se ale až do konce nic nezměnilo.

2. kolo první fotbalové ligy:

1. SC Znojmo - FK Teplice 0:0

Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Buchta, Nepožitek - Jablonský, Krob, Nivaldo. Diváci: 2063.

Znojmo: Hrubý - Helísek, Jonov, Hnaníček, Mudra - Hrošovský (57. Zeba), Buchta - Lacko, Nepožitek, Okleštěk (67. Vašíček) - Heinz (81. Tomeček). Trenér: Kalvoda.

Teplice: Grigar - Matula, Kaufman (24. Jablonský), Lüftner, Krob - Ljevakovič, Vachoušek - Litsingi, Jindráček (59. Táborský), Nivaldo - Salami (69. Mahmutovič). Trenér: Ščasný.