reklama

Nováka mrzel výsledek i mdlí fanoušci: Možná byli ještě hlavou na prázdninách

Filip Novák Filip Novák autor: Milan Kammermayer
Čeští fotbalisté načali kvalifikaci na mistrovství světa 2018 remízou. Čím chlubit se nemají oni ani jejich fanoušci, kterých dorazilo na stadion na Letné přes deset tisíc, ale na tribunách nebyli příliš slyšet. A všimli si toho i sami hráči.

Praha - Rozpačitý výkon na hřišti i na tribunách. Tak nějak by se dal shrnout první kvalifikační zápas české fotbalové reprezentace, která v neděli večer na Letné pouze bezbrankově remizovala se Severním Irskem. Do ochozů si našlo cestu jen něco před 10 tisíc fanoušků, kteří navíc nebyli moc slyšet.

Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Prohlédněte zde

Pravdou je, že domácí hráči jim přehršel příležitostí k rozproudění krve nedali. "Mrzí nás to hodně. Myslím, že jsme si vypracovali dost šancí, bohužel jsme je neproměnili a to nás dnes stálo body," hodnotil utkání záložník Ladislav Krejčí, který měl sám v druhém poločase dvě velké gólovky.

"Ta hlava mě mrzí víc. Bylo tam víc času, chtěl jsem to trknout na zadní tyč, ale jen jsem to líznul a neumístil to. Podruhé jsem to udělal dobře a rychle, ale šlo to vedle," reagoval na situaci z posledních minut úvodního kvalifikačního duelu, kdy se ve vápně obtočil kolem obránce a pálil kousek od pravé tyče.

Tu úplně největší šanci ale prohospodařil obránce Filip Novák, když se k němu v 63. minutě dostal balón právě od Krejčího, ovšem přibližně z hranice malého vápna rovněž minul bránu.

Myslel jsem, že nemám moc času, ale mohl jsem si to klidně zpracovat a zeptat se ho, kam ji chce. To se nestává, aby mi dali ve vápně tolik prostoru. Místo toho jsem ale pospíchal," vysvětloval zadák dánského Midtjyllandu po zápase.

S prací směrem dozadu ale může být poměrně spokojen. "Hráli v bloku, chodili do nebezpečných protiútoků. Ale myslím, že jsme si to docela pohlídali, uhráli jsme vzadu nulu, bohužel jsme tam měli šance, které jsme neproměnili. To pak nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek," dodal.

Krejčí: Výhrou bychom asi lidi nalákali

Utkání příliš nepomohla atmosféra na stadionu, která nebyla zrovna bouřlivá. Nejvíce byl slyšet našlapaný zelený kotel Severních Irů v kombinaci s bubenickým seskupením Tokhi & the Groove Army, které zřejmě mělo nahradit české ultras.

Zatím 0:0, ČEŠI!!! Dáme tooo!

Zveřejnil(a) Tokhi & the Groove Army dne 04. Září 2016

"Nevím, čím to bylo, možná jsou fanoušci ještě hlavou někde na prázdninách. Pro mě je zklamáním výsledek i to, že nepřišlo tolik lidí, kolik jsem očekával. Každému fotbalistovi se hraje líp, když přijde víc lidí a je lepší atmosféra," glosoval Novák mdlou kulisu a návštěvu 10 731 diváků.

"Co na to mám říct, je škoda, že nebylo plno. Kdybychom aspoň vyhráli, třeba bychom je nalákali na další zápas, ale nestalo se, co se dá dělat," povzdychl si Krejčí.

Nyní čeká český výběr výlet na půdu německého favorita kvalifikační skupiny. "Bude to obrovsky náročný zápas, musíme se na to dobře připravit. Dneska jsme do toho dali všechno, takže je od čeho se odpíchnout. Až na konci kvalifikace se ukáže, jak moc byl tenhle bod cenný nebo ne," prohlásil záložník italské Boloni.

Lítý boj branku nepřinesl. Tak Češi před poloprázdnou Letnou zahájili kvalifikaci Lítý boj branku nepřinesl. Tak Češi před poloprázdnou Letnou zahájili kvalifikaci Prohlédněte zde
reklama