reklama

Novinka: turnaj pro fotbalisty bez práce. Přijde i Jarošík

Jiří Jarošík po odchodu ze Sparty zatím nikde žádný nový kontrakt nepodepsal Jiří Jarošík po odchodu ze Sparty zatím nikde žádný nový kontrakt nepodepsal autor: CPA Eduard Erben
Hráčská asociace vedená Markétou Haindlovou pořádá turnaj pro fotbalisty bez kontraktů. Můžou si na něm vybojovat angažmá

Praha - Nezaměstnaných fotbalistů přibývá. I v Česku. Dostanou teď novou šanci, jak si nějaké nové angažmá vybojovat.

Česká asociace fotbalových hráčů, vedená Markétou Haindlovou, totiž ve středu v Kunicích od 14 hodin pořádá turnaj právě pro fotbalisty bez kontraktů.

O akci informoval jako první už před týdnem deník Insider. Tehdy se zdálo, že půjde o tréninkový kemp v Lipencích, pak ale akce změnila nejen lokaci, ale i formát.

"Půjde o turnaj, na kterém si zahrají tři týmy: jeden sestavený převážně z českých profesionálních hráčů, další z Rusů a Ukrajinců žijících v Česku a třetí tým z arabských fotbalistů," informuje Lucie Hlavová, asistentka Haindlové.

V akci budou Krejčí či Rilke

S balonem u kopačky by se mělo představit i několik známých jmen. Třeba Jiří Krejčí, co v létě s končil v maďarské Pécsi a od té doby zatím nový kontrakt vyhlíží. V lize má starty za Blšany, Most, Jablonec či Příbram, v cizině už si zahrál i za řecký Iraklis Soluň nebo rumunský Temešvár.

Jednal se Slavií, ale zatím bez výsledku.

Podobně je na tom Emil Rilke, kterého dobře znají mj. fanoušci v Teplicích, Liberci, Žilině nebo v Mostě. Naposledy hrával za Hansu Rostock.

"A účast na akci přislíbil i Jiří Jarošík," dodává Hlavová. Někdejší hráč Chelsea Jarošík v červnu souhlasil s tím, že jeho kontrakt se Spartou bude ukončen o rok dříve. V hlavě má stále nějaké dobrodružné angažmá na jiném kontinentu, ale třeba k dohodě s australským Sydney zatím ještě nedošlo.

Akce České asociace fotbalových hráčů by neměla být samoúčelná. Jsou na ni pozváni manažeři českých klubů I. a II. ligy, stejně jako hráčští agenti, včetně těch zahraničních.

Formuje se nová "reprezentace"

A celý kemp je jakýmsi předstupněm pro vyšší "level" takových aktivit pro nezaměstnané fotbalisty. ČAFH je totiž členem mezinárodní federace fotbalových profesionální FIFPro, která pořádá i malé "reprezentační" turnaje pro hráče bez smlouvy. Samozřejmě proto, aby na nich dostali šanci ukázat se manažerům větších či menších klubů celé Evropy.

ČAFH počítá s tím, že na takový turnaj vyšle i český výběr, zatím ale nebylo určeno místo ani čas konání takové akce. "Ale tradičně tam hrávají Francouzi, Nizozemci, Španělé či Portugalci," vysvětluje Haindlová.

reklama