reklama

Nový trenér Slavie? Mluví se o Radovi. Ten vše popírá

Petr Rada, trenér Teplic, o kterém se mluví jako o budoucím kouči Slavie Petr Rada, trenér Teplic, o kterém se mluví jako o budoucím kouči Slavie autor: Aktuálně.cz
Ve fotbalovém zákulisí koluje informace, že by pražskou Slavii měl od příští sezony převzít Petr Rada.

Praha - Ve fotbalovém zákulisí koluje informace, že by pražskou Slavii měl od příští sezony převzít Petr Rada.

Ten nyní trénuje Teplice, v nedávné minulosti působil jako hlavní kouč také u české reprezentace.

Deník Aktuálně.cz zachytil informaci, že Slavia jedná s Radou už ve středu. Zavolal proto Petru Radovi, a ten všechno popřel. "Ne, nejdu do Slavie, teď jdu z tréninku Teplic," vtipkoval.

Čtěte také:

Pád? Slavia bez kouče, hráčů a bodů má smyčku na krku
Plzeň smetla zoufalou Slavii a na Spartu ztrácí bod

"Ne, se Slavií jsem nejednal. Vůbec. Nikdo ze Slavie mě neoslovil. Proběhlo tam jen něco z ciziny, ta nabídka ale nebyla moc zajímavá, tak ani nebudu říkat, odkud přišla.. Ale víte, jak u trenérů chodí: Nikdy nevíte, co bude zítra," vyprávěl Rada ve středu deníku Aktuálně.cz.

Slavia: Teď nic nekomentujeme

Zprávu o tom, že Rada je domluvený se Slavií zveřejnil server isport.cz. Zdroj své informace nijak nespecifikuje. Tvrdí ale, že majitel Slavie Aleš Řebíček už s Radou údajně podepsal smlouvu o trenérově působení ve Slavii.

Pražský klub se k celé záležitosti odmítá nyní vyjádřit

"Ve hře je několik variant, jméno prozradíme až po skončení tohoto ligového ročníku, případně poté, až bude podepsaný kontrakt," řekla ČTK mluvčí Slavie Soňa Nouzáková.

"Duklák" Rada už ve Slavii působil

Rada už ve Slavii v minulosti působil. Spolu s Karlem Jarolímem dělal asistenta Františku Ciprovi. Místo něj Rada pak v pozici hlavního kouče dokončoval sezonu 1997/98.

Působil i v Jablonci, Liberci a dvakrát v Teplicích. Velké zkušenosti má z pozice reprezentačního asistenta. Hlavním trenérem národního týmu pak byl v letech 2008 a 2009. Kvalifikaci o MS 2010 špatně rozehrál a situaci pak nezachránil ani Ivan Hašek.

Petru Radovi je 53 let, jeho syn Filip je brankářem pražské Dukly. Právě v jejích barvách strávil Petr Rada většinu své hráčské kariéry. Hrál ovšem fotbal i v německém Düsseldorfu či Kanadě.

 

reklama