reklama

Ščasného střídá v Teplicích bouřlivák Rada

Petr Rada Petr Rada autor: CPA Eduard Erben
Se severočeským klubem, ve kterém v minulosti už třikrát působil, se dohodl na smlouvě do konce sezony s opcí.

Teplice - Novým trenérem fotbalistů Teplic se stal Petr Rada. Se severočeským klubem, ve kterém v minulosti už třikrát působil, se dohodl na smlouvě do konce sezony s opcí.

Šestapadesátiletý kouč u šestého týmu tabulky nahradí Zdeňka Ščasného, jenž v pondělí pět dní před startem jarní části první ligy nečekaně rezignoval. O situaci v Teplicích více čtěte zde.

"Pět dní před startem ligových bojů není opravdu jednoduché přivést k týmu nového trenéra, proto jsme se rozhodli pro stabilizační prvek v podobě Petra Rady, který náš klub velmi dobře zná a my naopak známe jeho práci," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Teplic Jan Skýpala.

Rada se na Stínadla vrátil po třech letech a v první lize naposledy vedl Jihlavu. Ve Vysočině sice na podzim skončil, s klubem však měl stále platnou smlouvu. V pondělí se ale bývalý reprezentační kouč s vedením dohodl na ukončení kontraktu, aby mohl jednat s Teplicemi.

"Určitě je rarita, že jsem tady už počtvrté. Ale vždycky jsem tu byl spokojený, práci jsem odvedl, pokaždé jsme hráli v popředí. Doufám, že na to navážeme," citoval Radu server iDNES.cz. "Ještě jsem se nikdy nesetkal s tím, že by trenér sám čtyři dny před ligou rezignoval. Do startu soutěže je to krátká doba a určitě nebudu dělat velké změny. Zápasy Teplic jsem viděl, na dvou jsem byl a hráče znám," dodal.

Ščasný do Teplic přišel v říjnu 2012 a po první sezoně, ve které odvracel hrozbu sestupu, zaznamenal s týmem velký výkonnostní vzestup a v ročníku 2013/14 patřili Severočeši k předním týmům v lize. V probíhající sezoně jim po podzimu patří šesté místo s pětibodovým odstupem na pohárové příčky.

Rada, který už dnes na severu Čech vedl první trénink a do jarní části ligy vstoupí sobotním zápasem s Ostravou, si chce se svým předchůdcem promluvit. "Spojím se s ním, nevidím důvod, proč ne. Odešel sám. Já nejsem příčinou jeho konce. Budeme spolu mluvit, to je kolegiální," prohlásil.

reklama