reklama

O Mourinha se zajímá reprezentace Indonésie. Nabízí mu 13 milionů liber ročně

Přijme José Mourinho nabídku indonéské reprezentace? Přijme José Mourinho nabídku indonéské reprezentace? autor: Reuters
O Josého Mourinha se začala zajímat indonéská reprezentace. Charismatickému Portugalci nabízí 13 milionů liber ročně. S touto informací přišel indonéský ministr sportu Imam Nahrawi. Od angažování úspěšného trenéra si slibuje zvýšenou motivaci jeho hráčů a větší zájem fanoušků o místní fotbal.

Jakarta - Velmi nečekaný zájemce o služby Josého Mourinha se objevil na fotbalovém trhu. Po bývalém trenérovi Porta, Chelsea nebo Realu Madrid začala toužit reprezentace Indonésie a tváří se, že to myslí opravdu vážně. Tato informace vzešla od indonéského ministra sportu Imama Nahrawiho, který by si Mourinha cenil na 13 milionů liber ročně.

Indonésii patří ve světovém žebříčku až 185. pozice, navíc od loňského roku se nesmí účastnit mezinárodních zápasů, protože do fotbalu přespříliš zasahovala místní vláda. Nyní si usmysleli, že angažují Josého Mourinha.

Třiapadesátiletý Portugalec je bez práce od prosince 2015, kdy byl vyhozen z Chelsea. Poté se spekulovalo, že po Louisi van Gaalovi převezme Manchester United.

Mourinho teď nesmí s nikým jednat

Anglický klub s ním podepsal předběžnou dohodu, že nesmí s nikým jednat, ale pokud nedostane od Manchesteru United nabídku smlouvy do 1. května 2016, vyinkasuje pět milionů liber. Tento termín již uplynul. Pokud se tak nestane ani do 1. června 2016, přistane na účet Portugalce dalších 10 milionů liber, a bude tak moci jednat s dalšími zájemci o jeho služby.

"Angažování Mourinha by bylo motivací pro naše hráče, navíc by to přineslo daleko větší zájem fanoušků o náš fotbal,“ nechal se slyšet Nahrawi. "Náš trenér musí být určitě cizinec, ale byl by podporován našimi trenéry,“ upřesnil požadavky indonéský ministr sportu.

Nahrawi věří, že Mourinho by do týmu přinesl bojového ducha. Pokud by však náhodou angažování charismatického Portugalce nevyšlo, mají Indonésané na mušce další slavné evropské jméno. Oslovili by Guuse Hiddinka.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

reklama