O triumf v zimní Tipsport lize se utká Brno s Kladnem

Sport ČTK Sport, ČTK, Red Spo
24. 1. 2009 15:12
Brno - Slovácko 3:0, Kladno - Žižkov 0:0, na pen. 2:4

Praha - O vítězství v zimní Tipsport lize se utkají fotbalisté Brna a Kladna. Rozhodly o tom sobotní semifinálové duely v pražském Edenu.

Kladno vyřadilo Viktorii Žižkov po výhře 4:2 na penalty. Po 90 minutách skončil zápas bezbrankovou remízou. Rozhodující penaltu proměnil kladenský kapitán Jan Procházka.

Žižkovská obrana měla v první půli velké problémy s presinkem kladenských útočníků a také s kolmými pasy, po kterých se do dvou velkých šancí dostal Mašanský, ale v koncovce selhal.

Smůla provázela Mašanského i po změně stran, když musel být v 65. minutě odnesen ze hřiště na nosítkách a s poraněným kolenem byl převezen do nemocnice. "Je to pro nás škoda. Dostával se do formy. Uvidíme, jak na tom bude po vyšetření," uvedl po zápase trenér Kladna Martin Hřídel.

Hru Žižkova rozhýbala až střídání v útoku, kam přišli Naumov se Švancarou. Nejprve Naumov zblízka hlavičkoval mimo, poté Švancara patičkou uvolnil Vaculíka, jehož střelu jeden z kladenských obránců vykopl z brankové čáry. Když v závěru kladenský Zachariáš neuspěl se střelou z úhlu, došel zápas do penaltového rozstřelu.

V něm hned v první sérii neuspěl žižkovský Zenge, poté mířili mimo i kladenský Szabo a na druhé straně Sabou. V poslední sérii Procházka zachoval klid a posunul Kladno do finále.

"Chtěli jsme rozhodnout ještě před penaltami, nakonec to vyšlo alespoň takto," uvedl Hřídel, kterého výkon týmu potěšil. "Bylo to kvalitní utkání. Podali jsem dobrý výkon hlavně v první půli. Po vystřídání se do hry dostala Viktorka a druhá půle patřila jí," zhodnotil zápas.

Žižkovského trenéra Zdeňka Ščasného mrzely nevyužité šance. "Chtěli jsme postoupit. Škoda. Zítra nás čeká jen zápas o třetí místo," uvedl. Hráči prý kopali penalty v jiném pořadí, než sám určil.

"Rozhodli o tom asi až ve středovém kruhu. Kučera, který měl jít první, se opozdil, a tak šel kopat Zenge, který neproměnil," řekl Ščasný.

Ve druhém zápase nedali fotbalisté Brna šanci druholigovému Slovácku, které porazili jasně 3:0.

Semifinále fotbalové Tipsport ligy:
1. FC Brno - FC Slovácko 3:0 (1:0)
39. Trousil, 67. Živný, 74. Pospěch. Rozhodčí: Jech - Urban, Jílek. Diváci: 90.
Brno: Bureš - Švejnoha, Trousil (46. Dvorník), Živný, Okleštěk - Smutný, Jílek (82. Schneider), Kalivoda (46. Polách), Hanák (73. Heinz) - Došek (46. Šural), Borák (63. Pospěch). Trenér: Beránek.
Slovácko: Kovář - Čtvrtníček, Šimáček, Němčický, Přílučík - Reinberk (64. Fujerik), Kordula, Stýskala, Kazár (72. Cleber) - Matůš, Sládek (64. Chmelíček). Trenér: Mazura.

Viktoria Žižkov - SK Kladno 0:0, na pen. 2:4
Pokutové kopy proměnili:
Kučera, Stracený - Šisler, Zoubele, Drsek, Procházka. Neproměnili: Zenge, Sabou - Szabo. Rozhodčí: Jílek - Urban, Jech. Diváci: 150.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Hruška, Pilař, Koukal (46. Zenge) - Stracený, Corea, Sabou, Vaculík (77. Novotný) - Vozábal (46. Naumov) - Kalod (62. Švancara). Trenér: Ščasný.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Drsek, Procházka - Bartek (79. Šisler), Dubský (54. Hlava), Szabo, Zoubele - Mašanský (65. Cigánek, 83. Holub), Zachariáš. Trenér: Hřídel.