reklama

O Van Persiem jedná Ferguson osobně s Wengerem, ladí se cena

Robin Van Persie, nejlepší střelec minulého ročníku Premier League Robin Van Persie, nejlepší střelec minulého ročníku Premier League autor: Reuters
Wenger chce za nizozemského střelce až 30 milionů liber

Londýn - Největší fotbalový přestup léta už je na spadnutí. O možném odchodu Robina Van Persieho z Arsenalu do Manchesteru United jednají podle britských médií osobně manažeři obou klubů.

O osobních schůzkách Arséna Wengera a Alexe Fergusona informuje Daily Mail. Ten zároveň tvrdí, že Wenger nechce ustoupit ze svého stanoviska, že jeho klenot neodejde z Emirates Stadium levněji než za 30 miliionů liber, tj. v přepočtu 960 milionů korun.

The Sun uvádí, že mezi oběma kluby už probíhají naprosto konkrétní rozhovory o přestupu a ve vzduchu je prý reálná částka 22 milionů liber (705 milionů Kč).

Italský Juventus odpadl už dávno, jeho nabídka 15 miliionů liber byla příliš nízká. Od rozhovorů o Van Persiem už odstoupil i Manchester City.

Van Persie si chce polepšit s platem

Přestupní okno se zavírá až na konci měsíce, ale o tomto víkendu už startuje nový ročník Premier League. A Ferguson chce mít Nizozemce od začátku sezony na Old Trafford.

Robin Van Persie, se 30 góly nejlepší střelec minulého ročníku Premier League, chce transferu využít i k tomu, aby si významně vylepšil plat.

Platná smlouva s Arsenalem mu vyprší za rok v létě, jednání o jejím prodloužení ale nebyla úspěšná. Důvod? Van Persie měl až dosud výplatu 90 000 liber týdně, Arsenal mu nabídl navýšení na 130 000. Hráčův agent ale pro svého klienta údajně požaduje 195 000 liber týdně, což by mimochodem v přepočtu "hodilo" zhruba 325 milionů korun ročně.

 Pro srovnání nejvyšší platy v Premier League: Yaya Touré (ManCity) 225 000 a Wayne Rooney (ManU) 200 000 liber.

Na Kamerunce Songa zase líčí Barcelona

Fanoušci Arsenalu se na svou hvězdu zlobí: když Van Persie nastoupil v přípravě v Kolíně nad Rýnem, z hlediště k němu zaznívaly negativní projevy nevole.

Arsenal by ovšem mohl opustit ještě jeden klíčový hráč: do Alexe Songa se totiž zamilovala Barcelona. "Nebudu lhát, že ten zájem není. Ale já jsem hráčem Arsenalu a jsem v něm spokojen. Barcelona je každopádně nejlepší tým na světě a spekulace budou pokračovat, dokud se přestupní kolo neuzavře," komentoval probíhající jednání šalamounsky defenzivní záložník z Kamerunu.

Na druhou stranu: Arsenal už letos na své poměry poměrně dost nakupoval: ofenzivní hráči Giroud, Cazorla a Podolski přišli celkem za 43 miliionů eur, tj. miliardu a 83 korun k tomu.

reklama