O vítězi Španělského poháru rozhodne El Clásico

13. 2. 2014 0:22
Fotbalisté Realu Madrid se v dubnovém finále Španělského poháru střetnou s úhlavním rivalem Barcelonou.
O jediný gól Barcelony proti San Sebastianu se postaral Messi.
O jediný gól Barcelony proti San Sebastianu se postaral Messi. | Foto: Reuters

San Sebastian - Fotbalisté Realu Madrid se v dubnovém finále Španělského poháru střetnou s úhlavním rivalem Barcelonou. Katalánský tým v odvetě semifinále remizoval v San Sebastianu 1:1 a po domácím vítězství 2:0 s přehledem postoupil.

Trenér Barcelony Gerardo Martino přes slibný náskok postavil i v Baskicku téměř nejsilnější základní sestavu, ve které chyběl z tradičních opor jen brankář Víctor Valdés a útočník Alexis Sánchez.

Hosty poslal do vedení ve 27. minutě Lionel Messi po sólové akci z poloviny hřiště. Argentinský útočník vstřelil při svém pátém startu v této sezoně domácího poháru pátý gól. Barcelona však nejtěsnější vedení neudržela, za Real Sociedad totiž tři minuty před koncem srovnal povedenou ranou Francouz Antoine Griezmann.

Katalánský velkoklub čeká v dubnu čtvrté finále Španělského poháru za posledních šest let. Real si postup do souboje o vítěznou trofej zajistil v úterý, kdy vyřadil městského rivala Atlético.