reklama

O2 Sport chce víc. Místo jednoho zápasu z každého kola Synot ligy by placená TV ráda vysílala dva

V neděli vysílala O2 Sport ligový zápas Plzeň-Brno. Od příští sezony by ráda zařadila do svého programu dva šlágr z každého kola. O víkendu by si asi vybrala utkání Bohemians-Sparta V neděli vysílala O2 Sport ligový zápas Plzeň-Brno. Od příští sezony by ráda zařadila do svého programu dva šlágr z každého kola. O víkendu by si asi vybrala utkání Bohemians-Sparta autor: Tomáš Liška
Na domácím trhu s televizním sportem se chystá další změna. Placená stanice O2 Sport by od příští sezony ráda získala i dva nejatraktivnější zápasy z každého kola Synot ligy.

Praha - Jeden zápas jim nestačí. Placený kanál O2 Sport by od příští fotbalové sezony rád vysílal dva největší šlágry z každého kola zdejší fotbalové Synot ligy.

Shodlo se na tom několik zdrojů Aktuálně.cz dobře obeznámených se situací na tuzemském televizním trhu. Věc je každopádně teprve v jednání, jde o záměr, který může a nemusí být realizován.

V současnosti vysílá O2 Sport vždy jeden zápas z kola, ten nejatraktivnější, takzvanou první volbu. Například příští neděli večer zařadí duel dvou nejsilnějších českých týmů, tedy pražské Sparty a Viktorie Plzeň. Stejně tak se exkluzivně právě na O2 Sport vysílá derby pražských "S".

Snaha získat i druhý nejatraktivnější duel z kola by jednoznačně cílila na diváky, kteří si až dosud vystačili s nabídkou veřejnoprávní televize, kterou dostávají zdarma, přesněji za koncesionářský poplatek. ČT Sport obvykle nabízí další dva zápasy z každého ligového dějství a také souhrnný magazín Dohráno.

Tomu, že by Česká televize měla od příští sezony přijít o druhou volbu z kola, se však zdráhá uvěřit Jiří Ponikelský, šéf kanálu ČT Sport. "My máme s vlastníkem práv platnou smlouvu na příští dvě sezony," zdůrazňuje.

U TV Barrandov zůstalo jen u proklamací

Zmíněným vlastníkem práv je společnost Pragosport, kterou řídí Jaroslav Vacek, bývalý místopředseda fotbalové asociace. Práva na Synot ligu prodává i mimo české území, například na Slovensko, na Balkán, zvažuje se obchod s Čínou.

Slova o zájmu vysílat českou Synot ligu zazněla v uplynulých týdnech i z TV Barrandov, která je přes čínského vlastníka CEFC propojena s pražskou Slavií. Reálně se však prý zatím o vysílání ligy na této stanici nejedná, televize ani nenajímá odborníky, kteří by fotbalový přenos v jejím vysílání dokázali realizovat.

Vedle televizních přenosů jsou pro fanoušky Synot ligy na trhu k dispozici též internetové streamy. Ty nabízí vydavatelství CNC, které podobně jako fotbalovou Spartu vlastní Daniel Křetínský. I zde začínali s jedním placeným streamem, zbytek ligy vysílali zdarma, i zde ale počet zpoplatněných streamů postupně roste.

Pro své klienty-sázkaře pak streamy ze Synot ligy nabízí i společnost Tipsport. V těchto segmentech se podle dostupných informací změny směrem do příštího soutěžního ročníku nechystají.

Nová sezona Synot ligy začíná 30. července, nejpozději do té doby by tedy měla být vyřešena otázka, zda se model rozdělení televizních zápasů směrem k rozšíření nabídky placené televize změní, či nikoli.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama