reklama

O2 rozšiřuje portfolio. Na novém kanálu nabídne dva přenosy z ligy i poháry

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Dalibor Sosna
Placená digitální televize O2 od srpna chystá výrazné rozšíření své fotbalové nabídky. Na novém kanálu O2 TV Fotbal nabídne dva přenosy z tuzemské nejvyšší soutěže, utkání evropských pohárů i zápasy lokálních pohárů v předních fotbalových zemích.

Praha - O přímé přenosy z Premier League sice digitální televize O2 minimálně pro příští sezonu přišla, jinak ale pokračuje v pestrém rozšiřování své fotbalové nabídky.

Placená televize bude nově vysílat hned dva zápasy české nejvyšší soutěže (místo dosavadního jednoho) a nabídne také vybrané zápasy z domácích pohárů v elitních fotbalových zemích s výjimkou Anglie a Německa.

Společně s již dříve zakoupenými právy na Ligu mistrů a nově pořízenými záznamy utkání Premier League, jež získá prostřednictvím klubových televizí, má nyní tolik fotbalového obsahu, že si v srpnu dovolí spustit samostatný kanál O2 TV Fotbal.

"Od srpna pak poběží klubové televize nejlepších týmů z Premier League, Serie A nebo Primera División. Kromě ligových a pohárových duelů budou moci diváci nahlédnout do zákulisí klubů s bohatými magazíny, pohledy na tréninky, rozhovory s hráči či preview k zápasům,“ uvedl ve čtvrteční tiskové zprávě ředitel O2 TV David Duroň.

Dva ligové zápasy a hodinový magazín

Dva zápasy domácí ligy doplní O2 hodinovým pořadem, věnovaným tuzemské  nejvyšší soutěží. "Synot liga patří ve sledovanosti a popularitě k tomu nejžádanějšímu na trhu. I proto jsme se rozhodli zajistit exkluzivní práva na další volbu z české ligy," dodal Duroň. 

Zdali O2 bude mít právo takzvané první volby na oba zápasy, nebo se mezi ně vklíní například Česká televize, zatím není jasné, o pořadí voleb se teprve jedná. V praxi se tak ale může stát, že veřejnoprávní kanál bude vybírat až třetí zápas a fanoušci bez zakoupené O2 tak o nejlepší zápasy tuzemské ligu přijdou.

Kromě fotbalu oznámila O2 na jaře i další akvizice sportovních přenosů. Od příští sezony by měla vysílat řadové tenisové turnaje okruhu WTA a od sezony 2018-19 domácí zápasy hokejové Sparty a Liberce.

Zápasy Premier League a Primera División od příští sezony vysílá Digi TV, Serii A a Ligue 1 kanály Sport 1 a Sport 2, bundesligu Eurosport.

Digitální televizi O2 TV využívá více než 200 tisíc českých domácností. V roce 2015 spustil operátor vlastní sportovní kanál O2 Sport.

reklama