Oba Manchestery překvapivě prohrály, Arsenal udržel vedení

28. 9. 2013 15:24
Tottenham v 6. kole Premier League remizoval s Chelsea 1:1 a se 13 body je v čele. Oba týmy z Manchesteru překvapivě prohrály.
Wayne Rooney smutní po porážce Manchesteru United s West Bromwichem
Wayne Rooney smutní po porážce Manchesteru United s West Bromwichem | Foto: Reuters

Praha - Bitva o Londýn v Premier League mezi Tottenhamem a Chelsea neměla vítěze. Souboj týmů vedenými portugalskými kouči skončil nerozhodně 1:1.

V čele se udržel třetí celek z britské metropole. Arsenal v 6. kole vybojoval páté vítězství, když vyhrál 2:1 na půdě Swansea, a vede ligu o dva body.

V trápení pokračují oba celky z Manchesteru. United doma přenechali všechny body West Bromwichi, s nímž prohráli 1:2. Citizens zase podlehli 2:3 Aston Ville, za níž celý zápas odehrál Libor Kozák.

Souboj portugalských koučů bez vítěze

V londýnském derby jako první jásal v 19. minutě domácí trenér André Villas-Boas, jemuž udělal radost vedoucím gólem Gylfi Sigurdsson. V 65. minutě pak srovnal svěřenec Josého Mourinha John Terry, jenž hlavičkou uklidil do brány přímý kop Juana Maty.

Utkání nedohrál hostující útočník Fernando Torres, jenž byl devět minut před koncem po druhé žluté kartě vyloučen.

´Kohouti´ se tak se třinácti body prozatím vyhoupli do čela tabulky, Chelsea je o dva body zpět na třetím místě.

Aston Villa obrala mistra

Osmnáctkrát v řadě dokázali United bodovat ve vzájemném střetnutí s West Bromwichem, podevatenácté již nikoli. Na gól Francouze Morgana Amalfitana ve druhém poločase ještě zareagoval během tří minut Wayne Rooney, o zisku tří bodů pro hosty ale rozhodl v 67. minutě Saido Berahino.

Aston Villa poprvé s Kozákem v základní sestavě dokázala doma proti "Citizens" dvakrát vyrovnat, druhou porážku sezony zasadil týmu trenéra Manuela Pellegriniho čtvrt hodiny před koncem Andreas Weimann. Soupeř Plzně v Lize mistrů hrál v sestavě: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasič, Kolarov - Milner, Fernandinho, Touré, Nasri (66. Navas) - Negredo, Džeko (74. Jovetič).

Rosický ještě nehrál

Soupeřům v čele ligy se utrhl Arsenal, který zaznamenal na hřišti Swansea páté vítězství v novém ročníku a osmou výhrou v řadě na hřištích soupeřů zároveň vyrovnal klubový rekord. První gól Arsenalu vstřelil osmnáctiletý záložník Serge Gnabry, který se tak stal po Cescu Fábregasovi druhým nejmladším střelcem v dresu "Gunners". Tomáš Rosický po zranění z utkání české reprezentace v Itálii ještě nehrál.

Dařilo se i dvěma ligovým nováčkům v duelech s londýnskými týmy. Hull porazil na domácí půdě West Ham 1:0, Cardiff zvítězil 2:1 na hřišti Fulhamu.