reklama

Rosický slibuje ofenzivní fotbal: My i Dánové chceme vyhrát

Tomáš Rosický povede jako kapitán českou fotbalovou reprezentaci do pátečního utkání kvalifikace o postup na MS 2014 proti týmu Dánska. Tomáš Rosický povede jako kapitán českou fotbalovou reprezentaci do pátečního utkání kvalifikace o postup na MS 2014 proti týmu Dánska. autor: CPA
Před pátečním kvalifikačním zápasem o postup na MS 2014 jsou čeští fotbalisté oproti loňskému podzimu v pohodě. Chtějí toho využít k výhře nad Dánskem.

Olomouc - Před pátečním utkáním kvalifikace o postup na mistrovství světa v roce 2014 v Brazílii mezi českou fotbalovou reprezentací a Dánskem je tým trenéra Michala Bílka po posledních dobrých výsledcích v přípravě v pohodě, ale ta je podle kouče relativní. V pátek (20.15) by se podle reprezentačního kapitána Tomáše Rosického na olomouckém Andrově stadionu hrát ofenzivní fotbal.

Český kapitán je v pořádku

Dánsko totiž v kvalifikaci ze tří zápasů nevyhrálo. Nejprve doma remizovalo s Českem 0:0, pak v Bulharsku 1:1 a naposledy v říjnu prohrálo v Itálii 1:3. Dva body ze tří zápasů, to je pro postupového kandidáta ukrutně málo. Navíc se Dánům nedařilo ani v přípravě. „O to víc asi budou v Olomouci útočit na vítězství,“ přemítá Tomáš Rosický.

Podle záložníka Arsenalu Londýn jsou Dánové silní v držení míče a rozvíjení útočných akcí. „Ale my to umíme taky a budeme je v tom chtít předčít,“ doplňuje k plánované taktice Tomáš Rosický. Toho na začátku srazu trápilo zranění, ale naražený sval už je v pořádku a ve čtvrtek absolvoval podvečerní trénink. „Budu normálně k dispozici,“ nechtěl se ve svém věčně vachrlatém zdraví příliš rýpat. Ostatní marodi jsou podle trenéra Bílka zcela v pořádku.

Po přípravných výhrách nad Slovenskem a v Turecku je atmosféra v českém týmu a kolem něho mnohem přívětivější. „Na podzim jsme se trápili, ale vnímáme, že teď je vše nastaveno pozitivněji,“ připouští trenér Michal Bílek. Ale vzápětí dodává. „Vše je odvislé od výkonů a výsledků, takže víme, že je tato atmosféra relativní.“

Odříznou Dány a skvělého Aggera?

V případě, že by se podařilo české reprezentaci Dánsko porazit, tak může svého severského soupeře v kvalifikační skupině takřka vyřadit z boje o postup. „Byla by to pro nás velká pomoc a pro Dánsko velká komplikace, ale přesto by ještě zůstávalo sehrát dost zápasů a Dánové by ještě určitou šanci měli,“ myslí si Bílek.

Kdo je podle Rosického nejlepším dánským fotbalistou? „Daniel Agger,“ nerozpakoval se s odpovědí český kapitán. Vybral dánský protějšek a oporu obrany FC Liverpool. Proč? „Vídám ho v anglické Premier League a jeho způsob nekompromisní obrany a způsobu rozehrávky je prostě skvělý,“ doplnil na adresu potetovaného dánského kapitána.

reklama