reklama

Obama pohrozil FIFA, že osobně zasáhne kvůli vuvuzele

Už třetí týden píšeme Fotbalový deník. Díl 16.

Krize kolem bakelitového symbolu mistrovství světa v JAR definitivně překonala hranice sportu. A hrozí přerůst v diplomatický a kulturně-historický konflikt.

Naší redakci se dostal do ruky záznam projevu amerického prezidenta Baracka Obamy. Ten v naprostém utajení ještě před startem MS navštívil Jižní Afriku, aby se osobně seznámil s možnými riziky pro reprezentaci USA. Vrátil se šokován rizikem, jaké pro jeho spoluobčany představuje elegantně podlouhlá, letně pestrobarevná ječící vuvuzela.

Ze záznamu Obamových slov, které zachytila i videonahrávka je zřejmé, že po návratu začal s expertním týmem chystat strategii, jak Američané donutí FIFA, aby trubky zakázala. I kdyby měla hlava USA přistoupit k násilnému řešení.

ZE ZÁZNAMU:

"Byl jsem v tam na jihu už před měsícem. Dávno předtím, než to všichni ti dnešní mudrlanti vůbec zaznamenali," upozorňuje prezident v úvodu záznamu: "Před měsícem jsem tam stál v dešti a řešil, v jak vážnou krizi to všechno může přerůst..."

STŘIH

Odborníci na měření hladin hluku na videozáznamu ukazují nasbíraný důkazní materiál: jak Vuvuzela vystoupá až k hladině 130 decibelů, což je víc než start tryskáče a deset dílků nad hranicí možného nevratného poškození sluchu.

STŘIH

V záznamu v té chvíli opět promluví Obama, tón hlasu je výmluvný: "Nebavil jsem se s experty jen tak pro zábavu, jako by to byl školní seminář - chtěl jsem jejich názor, protože znají odpovědi, čí zadek mám (za ten problém) nakopat."

STŘIH

V dokumentaci se objevuje tvář populárního šéfa FIFA Seppa Blattera.>

Nesetřihaný záznam nabízí redakce ZDE (materiál je v původním znění - pozn. red)

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

Poté, co zahraniční média zveřejnila zprávu o Obamově diplomatické ofenzívě, se německému časopisu Focus přihlásili badatelé z berlínské Humboldtovy univerzity, kterým se v dávno zapomenutých archivech podařilo objevit neočekávané.

Důkaz, že nepředvídatelných účinků vuvuzely se velmi obávali i Nacisté, jejichž přísně organizovaná sportovní reprezentace měla Hitlerovu státu doručit slávu a popularitu. Záznam zachycuje poradu nejvyššího velení v okamžiku, kdy se Adolf Hitler obklopen generalitou dozvídá, že jeho plán nevyjde, jak si představoval.

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

Tento týden rovněž vyšlo najevo, že za spory o dlouho očekávané pokračování ságy Pán prstenů - filmem Hobit - není neúměrně se zpožďující natáčení, jak tvůrci až dosud tvrdili.

Na veřejnost totiž pronikl hrubý sestřih traileru, který by měl nový film propagovat, a s nímž odcházející režisér Guillermo Del Toro odmítl spojit své jméno.

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

Píšeme fotbalový deník:
Díl 1: Hitparáda: Nejhorší fotbalovou hymnu mají Němci
Díl 2: Říše zla posílá na šampionát Duklu a Rudou hvězdu
Díl 3: Video: Penalty, které budou na šampionátu zakázány
Díl 4: O polámaném šampionátu, který se možná ani nedohraje
Díl 5: Nekamenujte sudí ani hráče, ještě než to začne. Až pak
Díl 6: Výbava rozhodčích: anglická sprostá slova
Díl 7: Gólman blbec, nebo míč blbec? A záchrana čtyřicátníkem?
Díl 8: Řev vuvuzel šíří viry a bacily. A upřímně, všechny štve
Díl 9: Co je nudnější? Fotbal sám, nebo přenos z Kavčích hor?
Díl 10: Tři videa pro Slováky. Tohle měli vidět a mohli vyhrát
Díl 11: Fotbal se promítal naruby: ákaK, nociaM, eilízarB, lóG
Díl 12: Trend MS? Safety First. Kdo nedostane gól, neprohraje
Díl 13. Vuvuzela je pýchou JAR. Čína na ní trhne miliony dolarů
Díl 14: Deset dní s fotbalem: nejhorší a nejlepší momenty
Díl 15: Ruka je hřích, Luísi Fabiano. Přijde disciplinárka boží

reklama