9. 3. 2013 19:45
Slovan v nevlídném "severském" počasí otočil duel s Českými Budějovicemi a ze tří kol vytěžil sedm bodů.
Nový kapitán Liberce Radoslav Kováč vede svůj tým do vyšších pater tabulky.
Nový kapitán Liberce Radoslav Kováč vede svůj tým do vyšších pater tabulky. | Foto: ČTK

Liberec - Rozpaky z problematického vývoje utkání, ale velká radost ze tří bodů. To vše se zračilo v očích libereckého trenéra Jaroslava Šilhavého. Jeho tým v nevlídně sychravém „severském“ počasí udolal České Budějovice 3:1 a ze tří jarních utkání Gambrinus ligy vytěžil sedm bodů.

Proto kouč Slovanu posílá jasné varování soupeřům ve vyšších patrech tabulky. „To, jak jsme otočili výsledek, je jasným signálem, že naše síla roste,“ uvedl po utkání kouč loňských mistrů. Je to tak, se Slovanem se po nevydařeném podzimu musí zase počítat. Liberecký obhájce titulu prostě vstává z mrtvých.

Zimní obměna kádru přináší výsledky

Zdá se, že se zimní obměna kádru povedla. V základní sestavě se dnes na stadionu U Nisy objevilo hned pět nových posil. V bráně Kovář, v obraně Kováč, v záloze Rybalka, Sackey a Frýdek.

Právě první jmenovaný se podepsal na tom, že Slovan po čtvrthodině hry prohrával. Kováře překvapila střela Jakuba Hory, která mířila do středu branky. Šilhavý ale svého svěřence z ničeho nevinil.

„Prostě jsme prospali začátek. Když dali hosté branku, jejich motivace se ještě vystupňovala. Naštěstí jsme do poločasu vyrovnali,“ řekl trenér, který před angažmá v Liberci působil právě na jihu Čech.

Hvězdou byl kritizovaný ex-sparťan Kušnír

Ostatní noví hráči odehráli dobrý zápas. A hvězdou byl muž, který v podzimní části sezony poslouchal kritiku ze všech stran, tedy Ondřej Kušnír. Hráč s nadstandardním platem vstřelil vyrovnávací gól (vůbec svůj první od letního přestupu ze Sparty) a na druhý přihrál Ukrajinci Rybalkovi.

Ve druhé půli se hra Severočechů rapidně zvedla. „Bylo to lepší. Dostali jsme se do vedení a pak přidali ještě třetí gól. Bylo to napínavé a pro nás velmi těžké utkání. Před zápasem se říkalo, že dáme hostům tři góly, ale já věděl, že budou hrát velice organizovaně,“ dodal Šilhavý.

To českobudějovický kouč Pavol Švantner působil hodně zklamaně. Především kvůli rozhodující brance inkasované pouhých dvanáct minut před koncem. „Už jsme věřili, že bychom tady mohli cenný bod ukopat. Dařilo se nám eliminovat hru Liberci zhuštěným blokem, jenže pak přišel gól po centru z křídla. Něco podobného jako se Spartou,“ smutnil trenér Dynama.