Obhajoba se Plzni vzdaluje. Doma ztratila s Duklou

26. 2. 2012 19:05
Viktoria Žižkov prohrála poosmé za sebou

Praha - Fotbalisté Viktorie Plzeň ztratili další důležité body v honbě za obhajobou mistrovského titulu. V utkání 18. kola Gambrinus ligy doma jen remizovali s pražskou Duklou.

Favorita poslal ve Štruncových sadech do vedení kapitán Pavel Horváth, který proměnil pokutový kop. Ve druhé půli ovšem vyrovnal hostující Malý po velké hrubce bankáře Marka Čecha.

Viktoria v závěru nevyužila ani půl hodinu trvající přesilovku, kterou hrála po vyloučení Jakuba Sklenáře.

Liberec stáhl náskok Sparty, Štajner sestřelil Příbram
Sparta prohrála v Hradci Králové, rozhodl pokutový kop

Kouč Plzně Pavel Vrba nechal po náročném zápase Evropské ligy proti Schalke odpočívat reprezentanty Koláře s Rajtoralem. Do sestavy se tak dostali Řezník a Ďuriš.

Viktoriáni měli od začátku územní převahu, skórovat ale dokázali pouze z penalty, kterou sudí nařídil za faul Sklenáře na Daridu. Horváth byl neomylný.

Ve druhé půli byla Dukla odvážnější a přišla odměna. Malý vystřelil ze dvaceti metrů a lehká skákavá střela překvapila Čecha.

Smolař zápasu Sklenář poté viděl při své premiéře v základu druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. V závěru mohli rozhodnout Bakoš, Rajtoral či Ševinský, brankář Rada byl ovšem proti.

Mladá Boleslav otočila duel na Žižkově

Na osm porážek v řadě protáhla svoji neutěšenou výsledkovou sérii Viktoria Žižkov. Tabulkově nejhorší tým ligy podlehl v neděli dopoledne pod Vítkovem Mladé Boleslavi 1:2.

Žižkov přitom v zápase již od 25. sekundy vedl, když se po rychlé akci prosadil Matej Sivrič. Jenže Boleslav se dokázala oklepat a v poslední minutě prvního poločasu utěšenou střelou z hanice vápna vyrovnal Jasmin Ščuk.

Obrat dokonal v 71. minutě Ondřej Kúdela, jenž při nenápadné akci hostů využil zaváhání domácí obrany a na dvakrát dopravil míč do Ticháčkovy sítě.

Žižkovští, kteří v letošním ročníku nasbírali pouhých sedm bodů, přitom měli několik dobrých šancí na to, aby si z utkání odnesli alespoň bod. Matej Sivrič ale krom své úvodní příležitosti další dvě gólovky neproměnil.

Boleslav se díky dnešní výhře prozatím posunula na třetí příčku tabulky, Žižkov zůstává poslední se čtyřbodovou ztrátou na Baník Ostrava a Sigmu Olomouc.

Řepka opět úspěšný, Jihočeši porazili Bohemku

V dalším zápase potvrdili formu z domácích utkání fotbalisté Českých Budějovice. Jihočeši si poradili s Bohemians 1905 3:1. Dvě branky vstřelil krajní záložník Michal Klesa, jednu trefu přidal nejlepší střelech Budějovic Ondrášek. Za hosty v závěru pouze snižoval Vyhnal.

České Budějovice se díky tříbodovému zisku ztrácí už jen dva body na dvanácté místo, které okupují právě Klokani. Na sestupové pozice už mají svěřenci trenéra Cipra náskok šesti bodů.

Dnes se hraje ještě jedno utkání 18. kola Gambrinus ligy. Od pěti hodin se hraje ve Štruncových sadech duel mezi Viktorií Plzeň a pražskou Duklou.

18. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:1)
Branky: 1. Sivrič - 45. Ščuk, 70. Kúdela. Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Pilný. ŽK: Sloboda, Hílek, Valenta, Bartl - Ščuk, Dimitrovski. Diváci: 1856.

Žižkov: Ticháček - Bartl, Bodeček, Kropík, Šťastný (73. Slodowy) - Sivrič (78. Kotyza), Valenta, Sloboda (75. Jurčo), Hílek, Milosavljev - Bálek. Trenér: Nádvorník.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Dimitrovski, Rolko, Šírl - Ščuk (67. Janíček), Kúdela - Zahustel (64. Mareš), Kulič, Fillo - Chramosta (87. Štohanzl). Trenér: Koubek.

Dynamo České Budějovice - Bohemians 1905 3:1 (2:0)
Branky: 3. a 77. Klesa, 24. Ondrášek - 88. Vyhnal. Rozhodčí: Drábek - Santarius, Slavík. ŽK: Machovec, Klesa, Němec - Borek, Moravec, Lukáš, Šumský. Diváci: 3682.

České Budějovice: Daněk - Krajčík, Lengyel, Řepka, Machovec - Klesa (84. Kadula), Otepka (86. Novák), Rýdel, Sandro - Řezníček, Ondrášek (82. Němec). Trenér: Cipro.

Bohemians: Sňozík - Moravec, Lukáš, Ptáček, Jindřišek - Bartek (59. Kraják), Borek (73. Šumský), Abraham, Budínský - Hartig (79. Vyhnal), Nešpor. Trenér: Medynský.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 1:1
(1:0)
Branky: 30. Horváth z pen. - 51. Malý. Rozhodčí: Kocourek - Gallo, Marek. ŽK: Podrazký, Sklenář, Švejdík, Gedeon - Ševinský, Ďuriš. ČK: 62. Sklenář. Diváci: 6441.

Plzeň: Čech - Řezník (63. Rajtoral), Čišovský, Ševinský, Limberský - Darida, Horváth - Petržela (57. Kolář), Ďuriš, Pilař (85. Wágner) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Podrazký (72. Božič), Gedeon, Hanousek - Malý (80. Marek), Sklenář, Pázler (67. Engelmann). Trenér: Kozel.