reklama

Obránce Rajnoch míří do Liberce

Jan Rajnoch. Jan Rajnoch. autor: Sport
Obránce Jan Rajnoch by mohl ještě během zimní přestávky posílit Slovan Liberec

Praha/Adana - Obránce Jan Rajnoch by mohl v zimě posílit Liberec. Dvaatřicetiletý fotbalista momentálně jedná o ukončení smlouvy v druholigové turecké Adaně Demirspor a v rozhovoru s ČTK potvrdil, že by rád přijal nabídku Slovanu.

Zkušený stoper by v Liberci zacelil místo po Chorvatu Renatu Keličovi, který minulý týden přestoupil do druholigové italské Padovy. Další střední obránce a kapitán Radoslav Kováč pak v létě ze severočeského klubu pravděpodobně odejde do Sparty Praha.

"Odchodem Keliče se jedno místo uvolnilo, takže to bylo jednodušší. Mě spíš přesvědčilo jednání s (sportovním ředitelem Liberce) Honzou Nezmarem, se kterým jsem poslední dobou v kontaktu skoro každý den. Řekli jsme si na rovinu, jak se věci mají, co bychom od sebe očekávali, a to mě tak nějak přesvědčilo," řekl Rajnoch.

Do Demirsporu přišel loni v srpnu jako volný hráč a podepsal smlouvu na rok s opcí v případě postupu do první turecké ligy. Zatímco na podzim hrál pravidelně v základní sestavě, po Novém roce sparťanský odchovanec vypadl z mužstva a k posledním dvěma utkáním aktuálně osmého celku tabulky ani nebyl nominován.

"K 1. lednu přišel nový prezident, který bohužel chce trochu zkrouhnout rozpočet. Jelikož je tam malá šance na postup, tak se chtějí zbavit nejdražších hráčů. Já jsem s jedním naším útočníkem na prvním místě. Obránců máme více, v útoku jenom jeho, takže jsem prakticky první na ráně," vysvětlil patnáctinásobný reprezentant.

Zatím nedovede odhadnout, kdy by mohl odejít z Turecka, kde působí od roku 2010. "Všechno závisí na vedení Adany, jak to vyřeší. Já jim dal férovou nabídku, co se týče odstupného, kterou víceméně chtějí akceptovat. Teď čekám, kdy se domluví na penězích," dodal bývalý hráč Slovácka, Mladé Boleslavi, Chotěbuzi, Ankaragücü či Sivassporu.

reklama