Obránce Suchý vyhrál s Basilejí švýcarskou ligu

15. 5. 2014 23:07
Pro Marka Suchého jde o třetí titul v kariéře. Dva získal se Slavií
Pro Marka Suchého jde o třetí titul v kariéře. Dva získal se Slavií | Foto: Tomáš Adamec

Bern - Český reprezentační obránce Marek Suchý získal s fotbalisty Basileje švýcarský titul.

Jeho tým rozhodl kolo před koncem dnešním vítězstvím 3:1 na hřišti Aarau, Suchý odehrál celý zápas. Basilej ovládla ligu popáté za sebou. Před závěrečným kolem má v čele tabulky náskok čtyř bodů na Grasshopper Curych.

Fotbalisté Basileje si spravili chuť po nedávném nezdaru ve finále poháru, v němž podlehli FC Curych 0:2 po prodloužení.

Suchý přišel do švýcarského klubu na hostování ze Spartaku Moskva a nakonec zůstane, neboť Basilej se rozhodla využít opci. Letošní čtvrtfinalista Evropské ligy má jistou účast v hlavní fázi Ligy mistrů.

Pro Suchého je to třetí mistrovský titul v kariéře, v letech 2008 a 2009 vyhrál českou ligu se Slavií.