Obrat za pět minut. Sparta udolala Boleslav a je druhá

14. 3. 2010 19:06
Jablonec - Kladno 1:0, M.Boleslav - Sparta 1:2
Sparta porazila díky famóznímu obratu Mladou Boleslav
Sparta porazila díky famóznímu obratu Mladou Boleslav | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Necelých pět minut byli fotbalisté pražské Sparty od první porážky v letošním ročníku Gambrinus ligy.

Letenský celek totiž dlouho prohrával v utkání devatenáctého kola nejvyšší soutěže na hřišti Mladé Boleslavi 0:1, nicméně díky obdivuhodnému závěru nakonec veze ze hřiště svého soupeře všechny tři body.

Na parádním obratu se podílel zejména Ondřej Kušnír, který v sedmaosmdesáté minutě nejprve vyrovnal a také navrátivší Libor Sionko, jenž ve druhé minutě nastaveného času strhl konečnou výhru na stranu úřadujícího vicemistra.

Tým Jozefa Chovance tak sesadil z druhé pozice Jablonec a dotáhl s taktéž vedoucí Teplice na rozdíl jednoho bodu.

Přitom se dlouho zdálo, že budou slavit domácí. Ty dostal po sedmadvaceti minutách hry do vedení po povedené individuální akci ex-sparťanský forvard Marek Kulič. Sparta se snažila vyrovnat, ale její hru výrazně oživil až střídající mladík Václav Kadlec.

Jeho dvě šance sice brankář Miller vychytal, nicméně v samotném závěru měl pro boleslavské fanoušky přijít pořádný šok.

Nejprve se po zmatcích v pokutovém území prosadil tři minuty před koncem řádné hrací doby Ondřej Kušnír, a v nastaveném čase završil senzační obrat pohotovou ranou Libor Sionko. Sparta si tak připsala svou druhou jarní výhru.

Nezaváhal ani Jablonec

Do boje o titul se vrátili zpět i hráči Jablonce.  Severočeši nechali zapomenout na poslední ligovou porážku z Ostravy a zdolali před vlastními diváky sestupem ohrožené Kladno 1:0.

Jedinou, a tedy i vítěznou branku vstřelil po pětatřiceti minutách záložník Marek Jarolím, jenž přesně zakončil rychlý protiútok.

Dařilo se i Plzni. Ta pro změnu porazila na svém hřišti Bohemians 1905 3:0. Vršovické klokany pokořil paradoxně ve dvaadvacáté minutě jejich obránce Rychlík, který si nešťastně srazil míč po Rezkově centru do brány.

Otřesení hosté pak inkasovali za chvíli ještě jednou, když jejich obranu tentokrát pokořil pohotově dorážející František Ševinský. Konečnou výhru pak ještě pečetil v samotném závěru Tomáš Krbeček.

Západočeši se tak po nedělní výhře posunuli před Slavii na šesté místo.

Dělbou bodů za remízu 1:1 pak skončil poslední odpolední zápas mezi Českými Budějovicemi a Libercem. Hosté sice na jihu Čech vedli od osmašedesáté minuty zásluhou Vulina, ale vedení udrželi jen na necelých deset minut.

Cenný bod v boji o záchranu totiž v Budějovicích zachránil po přesně zahraném přímém kopu Rudolf Otepka.

Stejným výsledkem skončil i duel mezi Bohemians Praha a Slováckem. Důležitou výhru si naopak připsala Olomouc, která zdolala díky dvěma trefám Pavla Šultese Příbram 3:1.

FK BAUMIT Jablonec - SK Kladno 1:0 (1:0)