OBRAZEM Barcelona na kolenou, Chelsea ji vyloupila v deseti

Před zápasem spolu ještě oba trenéři laškovali.
V samotném zápase to však byl velký boj. Barcelonský Mascherano atakuje Ramirese.
Krátce po začátku musel kvůli zranění střídat obránce Chelsea Garry Cahill.
Pak gólman Valdés vletěl do spoluhráče Piqueho, a ač to barcelonský obránce zkoušel, musel po otřesení také ze hřiště.
24. 4. 2012 23:42

Odvetné utkání semifinále Ligy mistrů postavilo před Barcelonu zdánlivě snadný úkol. Vstřelit Chelsea na svém hřišti dva góly. Londýnský celek se zabarikádoval před vlastní šestnáctkou a Kataláncům se dlouho nemohli prosadit. Nakonec však brankami Busquetse a Iniesty vysněných dvou gólů dosáhli. Chelsea, i když hrající v deseti po vyloučení kapitána Terryho, se nevzdávala a těsně před přestávkou snížila na 2:1. Druhý poločas byl trápením Barcelony, dokumentovaného neproměněnou penaltou Messiho. Chlesea v závěru ještě vyrovnala Torresem a zpečetila svůj postup do finále nejslavnější soutěže.