reklama

Lužánky tehdy a dnes. Kdysi 40 tisíc lidí, dnes tisíce křoví

Ještě v roce 2001 se tady hrála Gambrinus liga a na zápasy tehdejšího FC Stavo Artikel Brno chodilo i 20 tisíc lidí. Dnes je legendární stadion Za Lužánkami ruina zarostlá stromy. Podívejte se. Ještě v roce 2001 se tady hrála Gambrinus liga a na zápasy tehdejšího FC Stavo Artikel Brno chodilo i 20 tisíc lidí. Dnes je legendární stadion Za Lužánkami ruina zarostlá stromy. Podívejte se. Foto: Vojtěch Marek
Podívejte se, jak dnes vypadá stadion v Brně, kde ještě na přelomu století padaly historické divácké rekordy.

Brno - Připadáte si tam jako v pohádce O Šípkové Růžence.

Za Lužánkami v Brně se na dlouhá léta úplně zastavil čas. Od posledního fotbalového zápasu Zbrojovky na domácím stadionu uběhlo třináct let a za tu dobu se stánku pro téměř padesát tisíc diváků nikdo nedotkl.

Z kdysi krásného ligového trávníku je dnes louka s trávou vysokou až po krk a na rozlehlých ochozech rostou dnes již několik metrů vysoké stromy či bodavé keře šípků.

Pojďte se s námi podívat, jak to na jednom z nejslavnějších českých stadionů vypadá dnes a obrazem si připomeňte i slavnou éru z přelomu století, kdy na Gambrinus ligu v Brně pravidelně chodilo až pětačtyřicet tisíc diváků.

Facebooková stránka autora - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama