reklama

Obviněný Přibyl: Je to jen další snaha očernit Bohemku

Bývalý ředitel Bohemians 1905 odmítá obvinění.

Praha - "Jsem nevinný a policii jsem předal důkazy," hájí se bývalý ředitel fotbalových Bohemians 1905 Lukáš Přibyl. Společně se současným předsedou dozorčí rady je stíhán kvůli podezření ze spáchání trestného činu při přestupech hráčů.

Trestní oznámení na oba činovníky podal správce konkurzní podstaty zkrachovalých Bohemians Praha Jan Draslar spolu s agentem Pavlem Vandasem.

Ti tvrdí, že se Přibyl se Svobodou dopustili podvodu a poškodili věřitele prodejem několika fotbalistů, například Jana Morávka, který v loňském roce přestoupil do bundesligového Schalke.

Čtěte také:
Disciplinárka ke korupci: Nejsou žádné nové důkazy
Další pád Bohemians Praha. Nebudou hrát ani druhou ligu
Olomouc v lize září. Zlomí jí vaz případ Drobisz?

"Vše dopadne jako ve všech minulých případech. Jedná se o další snahu pana Vejsady (bývalý majitel Bohemians Praha) a jeho blízkých spolupracovníků očernit jméno Bohemians 1905 a lidí, kteří v klubu působili a působí," přiblížil svůj pohled na věc Přibyl a připomněl, že podobných žalob a trestních oznámení bylo podno již několik.

"Ale tito lidé v nich neuspěli, třeba jako při nedávném návrhu na insolvenční řízení, které soud také zamítl," řekl dnes již bývalý ředitel Klokanů, který podle svých slov poskytl policii důkazy, které situaci osvětlí.

Kauza Morávek

Naopak právníci Bohemians 1905 chystají protiúder v podobě právních kroků proti Vejsadovi.

Podle Draslara a Vandase vedení Bohemians 1905 nesmělo prodávat hráče, kteří byli součástí konkurzu, bez vědomí Městského soudu v Praze. Přibyl namítá, že s kolegy ve vedení Bohemians 1905 nepostupovali protiprávně.

Představitelé FC Bohemians Praha tvrdí, že peníze za Morávka, za kterého Schalke zaplatilo asi 70 milionů korun, měly skončit na účtu zřízeném správcem konkurzní podstaty. To Přibyl odmítl.

Přibyl: Vše bylo v pořádku

"Na základě několika na sobě nezávislých právních analýz jsme měli potvrzené, že byl přestup proveden naprosto v pořádku. Morávek byl hráčem Bohemians 1905 a klub je členem Českomoravského fotbalového svazu. I na fotbalové půdě nám bylo dáno za pravdu, když případ řešila odvolací a revizní komise," řekl Přibyl.

Odmítá i to, že by peníze z přestupů měly skončit na jiném účtu, než kterým disponují Bohemians 1905. "Toto podezření je naprosto absurdní, všechno prošlo účetnictvím, které podléhá několikeré kontrole," prohlásil Přibyl.

reklama