reklama

Odvrácená strana oslav titulu:bitky, výtržnosti i mrtví

autor: Reuters
Hráče večer čeká triumfální jízda Madridem

Praha - Po celém Španělsku, zemi nových fotbalových mistrů světa, gradují bouřlivé oslavy historicky prvního zisku titulu.

Těch se zanedlouho se svými spoluobčany oddají i sami fotbalisté, kteří v pondělí odpoledne přiletěli do Madridu.

Nejprve je čeká oficiální přivítání u krále Juana Carlose v Královském paláci, poté se sejdou i s premiérem Josém Luisem Zapaterem.

Vše završí triumfální jízda otevřeným autobusem v centru španělské metropole, kde své hrdiny uvítají stovky tisíc jásajících fanoušků v červenožlutých barvách.

Čtěte také:
Italštější než Itálie. Španělům stačilo k titulu 8 gólů
Španělé se opili už v šatně, Nizozemci spílali sudímu
MS: Španělé získali v bláznivém zápase premiérový titul
Ani Villa, ani Sneijder. Nejlepším hráčem MS je Forlán

Oslavy největšího úspěchu ve fotbalových dějinách země odstartovaly již o nedělní noci. Bujaré radovánky se však neobešly bez početných nepokojů a výtržností. Nejméně dva lidé dokonce přišli o život.

Obrazem: Španělský triumf oslavovali v Havaně i Madridu Obrazem: Španělský triumf oslavovali v Havaně i Madridu Prohlédněte zde

Největší narušování pořádku zasáhlo Barcelonu, kde výtržníci zaútočili na pořádkové složky kamením a lahvemi a další skupiny fanoušků se popraly mezi sebou. Výsledkem bylo 74 zraněných včetně 12 policistů.

K ještě většímu neštěstí došlo v andaluském městě Algericas, kde se krátce po finále zřítil třiatřicetiletý muž z balkonu svého bytu. O den později těžkým zraněním podlehl. V Cáceres se zase osmačtyřicetiletý fanoušek utopil v bazénu, do kterého hromadně naskákali další fotbaloví příznivci.

reklama