reklama

Olomouc chce s Mahmutovičem v sestavě na jaře dokráčet k záchraně

Aidin Mahmutovič ještě v plzeňském dresu Aidin Mahmutovič ještě v plzeňském dresu autor: Milan Kammermayer
S jasným cílem udržet se v první lize vstoupí fotbalisté Olomouce do jarní části nejvyšší soutěže. A trenér Václav Jílek věří, že Sigma, kterou od příček zajišťujících záchranu dělí jediný bod, si může už v úvodu jara vypracovat dostatečný náskok, aby se o ligovou existenci nemusela strachovat do posledních kol.

Olomouc - S jasným cílem udržet se v první lize vstoupí fotbalisté Olomouce do jarní části nejvyšší soutěže. A trenér Václav Jílek věří, že Sigma, kterou od příček zajišťujících záchranu dělí jediný bod, si může už v úvodu jara vypracovat dostatečný náskok, aby se o ligovou existenci nemusela strachovat do posledních kol.

Olomouc je po podzimu na předposlední 15. příčce s odstupem jedenácti bodů od poslední Ostravy. Na čtrnáctou Jihlavu a třinácté Bohemians 1905 ztrácí shodně bod a právě proti pražskému celku nastoupí Hanáci v sobotu. "Věřím, že v nejbližších kolech se dostaneme do pozice, abychom se v každém zápase nebáli, že budeme zase hrát o záchranu," uvedl na dnešní tiskové konferenci Jílek.

Naději mu dává povedená příprava, ve které Sigma v osmi zápasech sedmkrát zvítězila a jen jednou prohrála. "Hráč ukázali, že kvalitu mají, ale nyní to bude i o hlavě a charakteru. Bude se hrát o záchranu, takže bude rozhodovat fotbalové srdce, na to jsme také apelovali," řekl Jílek.

Spokojen je také s posilami, které do týmu přišly. Na hostování z Plzně do Olomouce zamířil útočník Aidin Mahmutovič, do obrany klub získal lotyšského reprezentanta Renarse Rodeho. "V rámci možností jsme posílili podle představ. Nahradili jsme Hubníka (návrat z hostování do Plzně) a zvýšili konkurenci v útoku," řekl devětatřicetiletý kouč.

Sigmu by ještě mohl posílit záložník Abdel Farid Zato-Arouna z Toga, který má za sebou pětileté působení na Islandu. "Uzavřené to není, mohl by dorazit do konce příštího týdne. Od nás je vše splněno, otázka je, kdy ho pustí z Afriky. Zapojí se s béčkem a uvidíme, zda ho využijeme," dodal sportovní ředitel klubu Ladislav Minář.

Třiadvacetiletý Zato-Arouna by mohl nahradit zraněného Denise Canu, který má dlouhodobé svalové problémy. "Začal nový druh léčby, po té první se po týdnu zranil. Už se to vleče delší dobu, je to nepříjemné. Zkoušíme, co se dá," prohlásil Jílek.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama