Olomouc konečně vyhrála, Baníku může utéct čelo tabulky

rou
15. 3. 2008 19:02
Olomouc - Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Olomoučtí hráči zdraví své fanoušky. Remíza na pražském Strahově byla pro některé vítězstvím. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Olomouc - Fotbalisté Olomouce se po deseti kolech první ligy konečně dočkali vítězství. Na domácím hřišti se jim podařilo zastavit rozjetý ostravský Baník. Jedinou branku zápasu zaznamenal ve 20. minutě hlavou Martin Hudec.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Už v 15. minutě mohli jít domácí před divokou kulisou do vedení, ale Bolfovu hrubku Hubník nepotrestal. O pět minut později už se ale mohli Hanáci radovat.

Bajerův roh se snesl přesně na hlavu Martina Hudce, který zamířil přesně pod břevno - 1:0. To rozzuřilo několik tisíc ostravských fanoušků, kteří do Olomouce na derby přicestovali, a zaházeli hřiště pyrotechnikou. Po krátkém přerušení se ale mohlo pokračovat ve hře.

Slavia se může vzdálit Spartě. Čeká ji vršovické derby

Baník ve své jediné větší šanci v prvním poločase gól nedal - poskakující míč se dostal na vápno k Zeherovi, který pálil po zemi jen těsně vedle. Zvýšit vedení domácích mohl těsně před přestávkou ještě Onofrej, ale z těžké pozice netrefil branku.

Ve druhé půli se Baník snažil vyrovnat, ale do šancí se dostávali domácí. Klid Sigmě ale nedal Bajer, Kazár ani Hořava, a tak se Hanáci museli o první jarní výhru strachovat až do konce.

Hosté ale byli v sobotu v útoku bezzubí a prohrou dali možnost Spartě a Slavii odpoutat se v čele tabulky už na osm respektive deset bodů. Navíc je může na třetí příčce vystřídat Brno, které má stejně jako Baník 35 bodů.

SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Branka: 20. Hudec.
Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Škerle, Hudec, Heidenreich (77. Randa) - Bajer (80. Janotka), Hořava, Rossi, Kazár (71. Rýdel) - Onofrej, Hubník.
Baník: Vašek - Tchuř, Bolf, Neuwirth, Řezník - Marek, Bystroň, Otepka, Rajtoral - Mičola (69. Vrťo), Zeher.