Olomouc porazila Baník tenisově 6:2 a živí šanci na záchranu

Aktualizováno 1. 4. 2016 23:16
Fotbalisté Olomouce rozdrtili v předehrávce 23. ligového kola v souboji dvou nejhorších týmů tabulky Ostravu 6:2. Ještě v 67. minutě byl stav 2:2, ale poté dali Hanáci čtyři góly. Vítěznou trefu si připsal z penalty Jakub Plšek.
Olomoucký Miloš Buchta dvakrát inkasoval, jeho tým však přesto suverénně vyhrál. | Foto: Dalibor Sosna

Olomouc - Fotbalisté Olomouce rozdrtili v předehrávce 23. ligového kola v souboji dvou nejhorších týmů tabulky Ostravu 6:2. Ještě v 67. minutě byl stav 2:2, ale poté dali Hanáci čtyři góly. Vítěznou trefu si připsal z penalty Jakub Plšek, hvězdou zápasu se stal domácí lídr Michal Ordoš, který zaznamenal jednu branku a tři asistence.

Sigma se po své nejvyšší výhře v ligové sezoně přiblížila na tři body ke čtrnácté Jihlavě a oživila šance na záchranu. Baník je dál beznadějně poslední. "Nyní jsme se v boji o záchranu nadechli, byli jsme pod vodou. Vítězný zápas nám dal energii a tu musíme využít v dalších utkáních," řekl olomoucký trenér Václav Jílek.

Na Andrově stadionu se zpočátku hrál fotbal pouze mezi šestnáctkami, v 29. minutě se ale Baník, podporovaný plným sektorem fanoušků, dočkal vedení. Holzer si narazil s Hrubým a sám před brankářem Buchtou nezaváhal.

Sigma ale za dvě minuty odpověděla. Gólman Ostravy Chmiel vyběhl, míč odvrátil jen k Ordošovi a ten jej brilantním technickým obloučkem z dálky poslal do opuštěné branky.

"Zápas jsme nezačali špatně, dali jsme gól po kombinaci. Pak přišla chyba našeho mladého brankáře a poté jsem mužstvo přestal poznávat. Hráli jsme nedůrazně, nechali jsme se prošlápnout v soubojích," nebyl spokojený ostravský kouč Vlastimil Petržela.

"Baník vstoupil do zápasu lépe než my, pohyboval se, kombinoval. Po vyrovnávací brance jsme se nadechli, přidali jsme na agresivitě," doplnil Jílek. Ve 39. minutě už Olomouc vedla. Ordoš vybojoval míč ve středu pole, jemnou přihrávkou poslal do šance Ševčíka a ten se mohl radovat z první ligové trefy v kariéře.

Nejhorší útok ligy řádil

Baník mohl hned zkraje druhé půle srovnat, když Holzer po Radakovičově chybě pálil do tyče. V 62. minutě se už hosté prosadili. Do přihrávky od Hrubého vložil kopačku Ševčík, balon naprosto změnil směr a překvapivě zapadl k tyči.

Slezané ale udrželi remízu jen chvíli. V 67. minutě zůstal Radakovič za obranou hostů, vracející se Červenka ho stáhl k zemi a Plšek s přehledem proměnil nařízenou penaltu. "Přežili jsme dva kritické momenty - vedení Baníku a pak jeho šťastné vyrovnání. Rychlý gól z penalty nás vrátil do hry," uvedl Jílek.

Za sedm minut domácí náskok pojistili. Výborně hrající Ordoš našel přesnou kolmicí Navrátila a ten podél Chmiela zvýšil. Hosté se sesypali a dostali ještě dva góly. Mimořádně povedený večer korunoval Ordoš, který třetí asistencí posunul míč na Petra a ten v pádu překonal Chmiela. Ordoš pak mohl ke svému produktivnímu večeru přidat ještě další branku, jeho střelu však vyrazil ostravský gólman nad břevno.

"Musím vyzdvihnout výkon Michala Ordoše. Byl vynikající, on měl velkou roli na tom, jak jsme hráli. Na Michalovi nyní stavíme hru," ocenil svého svěřence Jílek.

Už v nastavení přidal po rohovém kopu hlavou šestou trefu Sigmy střídající Malec. Hanáci prožili nejproduktivnější večer v sezoně, až do dnešního zápasu totiž měli s pouhými 17 brankami nejhorší ofenzivu ligy.

"Po vyrovnání jsme se zase dostali do hry, byť ta branka padla se štěstím, ale přišla penalta. Olomouc od té doby hrála výborně a naši kluci se sesypali," konstatoval Petržela, který v minulosti vedl domácí Sigmu.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

23. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 6:2 (2:1)

Branky: 31. Ordoš, 39. Ševčík, 68. Plšek z pen., 75. Navrátil, 82. Petr, 90.+1 Malec - 29. Holzer, 61. vlastní Ševčík. Rozhodčí: Kocourek - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Šindelář - Sukup, Lásik, Červenka, Lučič. Diváci: 5317.

Olomouc: Buchta - Hála, Šindelář, Radakovič, Falta - Navrátil (79. Houska), Plšek, Ordoš, Ševčík, Petr (83. Zahradníček) - Chorý (70. Malec). Trenér: Jílek.

Ostrava: Chmiel - Sukup, Kaša, Vraštil, Lučič - Mondek (72. J. Šašinka), Lásik (66. Mešaninov), Hrubý, Holzer, Granečný (46. Červenka) - De Azevedo. Trenér: Petržela.