reklama

Olomouc si stáhla Varadiho se Škerlem, Teplice Breiteho

Aleš Škerle v akci Aleš Škerle v akci autor: ČTK
Do kádru staronového účastníka první fotbalové ligy Sigmy Olomouc se z hostování vracejí zkušení hráči Aleš Škerle a Adam Varadi.

Olomouc - Do kádru staronového účastníka první fotbalové ligy Sigmy Olomouc se z hostování vracejí zkušení hráči Aleš Škerle a Adam Varadi. Podle sportovního manažera Ladislava Mináře má klub zájem o odchovance a bývalého reprezentanta Davida Rozehnala, kterému skončila smlouva v Lille.

Čerstvou posilu ve čtvrtek ohlásily také Teplice, kam se vrací z Varnsdorfu záložník Radim Breite.

Chtějí udržet i Kušníra

Stoper Škerle odehrál uplynulou sezonu v Bohemians 1905, krajní obránce či záložník Varadi jaro v Českých Budějovicích, s kterými spadl do druhé ligy. Oba se ve středu 17. června budou hlásit kouči Leoši Kalvodovi na startu letní přípravy stejně jako černohorský záložník Denis Cana a bývalý reprezentační zadák Jan Rajnoch, kteří na Hané prodloužili o rok smlouvu.

Sigma touží udržet i pravého beka Ondřeje Kušníra, kterého ho to ale po půlročním angažmá znovu táhne do zahraničí. "Má smlouvu do posledního června, my jsme mu dali během jara nějakou nabídku, ale chce do ciziny. Je možné, že odejde, ale může se stát, že zůstane," řekl Minář na klubovém webu.

Olomouc má před návratem mezi elitu v hledáčku i šedesátinásobného reprezentanta Rozehnala, čtyřiatřicetiletý stoper skončil ve francouzském Lille. "Ale upřednostňuje ještě být rok v zahraničí, má o něj zájem nový klub, tak si myslím, že je ta pravděpodobnost malá. Ale v každém případě se spolu ještě potkáme," řekl Minář.

Teplice získaly záložníka sezony

Radim Breite se vrací do Teplic. Záložník, který v uplynulé sezoně získal ocenění pro nejlepšího hráče druhé ligy a pomohl Varnsdorfu k druhému místu v tabulce, podepsal na Stínadlech tříletou smlouvu. Severočeský klub o tom informoval na svém webu.

"Teplice jsou pro mě srdeční záležitostí, takže jsem moc rád, že se vracím, a věřím, že se mi bude dařit. Klubu jsem fandil, i když jsem byl ve Varnsdorfu, takže jsem moc rád za návrat do míst, kde jsem fotbalově vyrostl," uvedl Breite, který je sice odchovancem Teplic, ale v první lize za ně v roce 2009 odehrál jediný zápas.

Pětadvacetiletý záložník působil také v České Lípě, Čáslavi a naposledy ve Varnsdorfu. V jeho dresu dal v nedávno skončené sezoně osm branek a přispěl tak k nečekanému druhému místu v tabulce, které znamenalo postup do nejvyšší soutěže; ten však vedení klubu odmítlo.

reklama