26. 7. 2009 18:53
České Budějovice - Jablonec 1:1
Fotbalisté Olomouce porazili Bohemians
Fotbalisté Olomouce porazili Bohemians | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Sigmy Olomouc porazili v nedělním zápase úvodního kola Gambrinus ligy tým Bohemians Praha 2:0 a dostali se na první místo tabulky. V dalším utkání remizovaly České Budějovice s Jabloncem 1:1.

Stejně jako před rokem vyzvala "střížkovská Bohemka" na začátku soutěže Hanáky a stejně jako loni neuspěla.

Jinak ale byla spousta věcí odlišných. Hlavně místo zápasu, hrálo se totiž na skoro prázdném Strahově, kam si našlo cestu jen osmnáct set diváků. Také "domácí" vedl někdo jiný - na lavičce seděl trenér Robert Žák.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Utkání dostalo náboj hned po několika, přesněji po osmi minutách. Hostující Daniel Silva da Rossi totiž napálil míč z pořádné dálky a letící míč překvapil brankáře Beláně natolik, že zapadl do sítě.

Na obou stranách byly k vidění nepřesnosti, Sigmu ale netrápila únava ze čtvrtečního těžkégo duelu na Islandu, kde si vybojovala postup do třetího předkola Evropské ligy.

Spíše to byli Olomoučtí, kdo měl mírně navrch.

Do vážnějších šancí se ale ani jeden výběr do přestávky nedostal, za zmínku stál jen další dalekonosný pokus hostů, tentokráte ale Beláň na Škerleho ránu dosáhl.

I po pauze měl domácí brankář více práce a inkasoval ještě jednou. V 64. minutě na konečných 2:0 uzavřel Tomáš Janotka, jenž obešel gólmana a lehce skóroval. Po snadné výhře se Sigma dostala díky skóre na první místo.

Na jihu Čech smírně

Druhý nedělní duel obstaral zápas mezi Českými Budějovicemi a Jabloncem. Jihočeský tým začal utkání parádně, když hned ve druhé minutě rozjásala tři tisícovky diváků nová posila Meszároš.

Čtěte dále: Baník urval tři body. Kladno překvapilo v Liberci

Jenže na jeho hlavičku po rohovém kopu hosté brzy odpověděli.

Uběhlo sotva deset minut a bylo vyrovnáno. Také po rohu nejvýše vyskočil Tomáš Huber a jeho zásluhou se Jablonec uklidnil. Stejně tak se i zklidnilo tempo hry a celky ubraly na agresivitě.

Z toho vyplynul i menší počet brankových příležitostí. Po půlhodině hry střílel domácí Hudson, s jeho pomalou ránou ale neměl gólman Špit sebemenší problém. Krátce po pauze zkoušel na druhé straně štěstí Vošahlík, jenže trefil jen tyč.

S přibývajícími minutami se zvláště Jablonec začal více uchylovat k defenzivě a České Budějovice neměly dost sil na to, aby soupeře něčím překvapily. Severočeši si tak ze Střeleckého ostrova nakonec odvezli bod za remízu 1:1.

Bohemians Praha - Sigma Olomouc 0:2

Branky: 9. Rossi, 66. Janotka.
Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Večeřa. ŽK: Obermajer, Macháček - Šultes, Hořava. Diváci: 1820.
Bohemians: Belaň - Macháček, Horáček (79. Demeter), Obermajer, Mach - Dittrich, Zoubek, Turtenwald, Dobeš (87. Adjei), Podaný (69. Očovan)- Kincl. Trenér: Žák.
Olomouc: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Janotka, Bajer, Hořava, Otepka, Hubník (87. Petr)- Šultes (62. Caihame, 89. Heidenreich). Trenér: Psotka.

2. Meszároš - 12. Huber.
Rozhodčí: Drábek - Hojsík, Jiřík. ŽK: Leština, Šíma, Dolejš - Krejčí, Kovařík. Diváci: 3279.
Č. Budějovice: Kučera - Riegel, Jarabica, Žižka, Leština - Hudson (73. Mezlík), Benát (78. Dolejš), Homoláč, Šíma - Meszároš, Sedláček (89. Ondrášek). Trenér: Tobiáš.
Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Krejčí - Haurdič (88. Michálek), Loučka (64. Valenta), Pavlík, Kovařík - Lafata (79. Vukovič), Vošahlík. Trenér: Komňacký.