Olomouc zaskočila Slavii. Mistra skolil Kobylík

5. 4. 2009 22:05
Sigma Olomouc - Slavia Praha 1:0 (0:0)
Fotbalisté Olomouce mají důvod k radosti
Fotbalisté Olomouce mají důvod k radosti | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Olomouc - Fotbalisté pražské Slavie okusili v neděli první jarní porážku, když padli ve večerní dohrávce dvaadvacátého kola Gambrinus ligy na hřišti Sigmy Olomouc 0:1. Rozhodující branku vstřelil po hodině hry David Kobylík.

Obhájce ligového titulu zůstává i nadále s dvanáctibodovým náskokem na čele tabulky před druhou Spartou. Ta má ale pondělní utkání s Libercem k dobru.

Utkání začalo na Andrově stadionu lépe pro domácí, kteří dokázali jako první ohrozit branku svého soupeře. Již v sedmé minutě se po Melinhově přímém kopu dostal do šance Petr, ovšem ve skluzu míč do sítě neusměrnil

Hosté ovšem vzápětí odpovědělí, když se po chybě obránce Heidenreicha ocitl v nadějné pozici Švento. Jeho rána však Drobiszovu svatyni taktéž minula.

Závěr první půle pak patřil domácímu útočníkovi Ordošovi. Jeho hlavička po půl hodině hry šla ale nejdříve mimo a jeho další pokus v závěru první půle vytěsnil pozorný Vaniak.

Hanáci se následně dočkali až ve druhém dějství. V čtyřiašedesáté minutě hry utekl po pravé straně Rossi, na jehož následný centr si naskočil David Kobylík a usměrnil hlavičkou míč do sítě - 1:0.

S přibývajícím časem poté Pražané stupňovali svůj tlak. Aktivní byl zejména střídající Pavel Fořt, ovšem Olomouc se mohla spolehnout na vynikajícího Drobisze. Ten v závěru zneškodnil i další šanci Jarolíma a dotáhl svůj celek k překvapivému vítězství.

Sigma se tak stala teprve druhým celkem, která v aktuálním ročníku nejvyšší domácí fotbalové soutěže dokázala Slavii porazit.