Šlágr Ligue 1 ovládl PSG, Marseille dohrálo o deseti

9. 11. 2014 22:55
Olympique Marseille, lídr ligové tabulky, prohrál v Paříži 0:2. PSG zůstává neporaženo
Lucas Moura slaví gól v síti Marseille
Lucas Moura slaví gól v síti Marseille | Foto: Reuters

Paříž - Štika podzimní části Ligue 1 Olympique Marseille nepotvrdil na půdě aktuálního šampiona Paris St. Germain dobrou formu.

Tým Marcela Bielsy, který i po dnešku vede tabulku francouzské nejvyšší soutěže, prohrál s dosud neporaženým PSG 0:2. Po nedělním zápase ovšem činí rozdíl mezi prvním a druhým týmem tabulky pouhý jediný bod.

Olympique, který disponuje nejlepším útokem v soutěži, přitom do zápasu vstoupil výborně a dokonce nastřelil Gignacem břevno, z branky se ale radovali domácí. Parádní kombinaci s trochou štěstí zakončil do prázdné branky Lucas.

I dále se hrál v Parku princů dobrý fotbal, který v 65. minutě přišel po dlouhém zranění osvěžit kanonýr Pařížanů Zlatan Ibrahimovic. Prosadil se ovšem už jen jeho kolega z útoku Edinson Cavani, jenž čtyři minuty před koncem proměnil přesilovku PSG, které po faulu Wanga hrálo proti deseti.

Francouzská fotbalová liga - 13. kolo:

Lyon - Guingamp 3:1 (20. a 87. Fekir, 7. Lacazette - 45.+1 vlastní Lopes), Remeš - Lille 2:0 (26. Moukandjo z pen., 33. Mandi), St. Etienne - Monako 1:1 (58. Van Wolfswinkel - 17. Traore), Paris St. Germain - Marseille 2:0 (38. Lucas, 86. Cavani).

1. Marseille 13 9 1 3 27:12 28
2. Paris St. Germain 13 7 6 0 25:8 27
3. Lyon 13 8 2 3 27:11 26
4. Bordeaux 13 7 3 3 20:15 24
5. Nantes 13 6 5 2 13:9 23
6. St. Etienne 13 6 4 3 13:12 22
7. Monako 13 5 4 4 15:14 19
Rennes 13 5 4 4 15:14 19