On line: Tak probíhal zápas Slavie v Žilině

SportPlus
1. 8. 2007 21:48
Ve středu jsme sledovali živě první zápas 2. předkola Ligy mistrů, v němž fotbalisté Slavie nastoupili na hřišti slovenské Žiliny.
Dorazili i příznivci Slavie - turnaj v Čelákovicích.
Dorazili i příznivci Slavie - turnaj v Čelákovicích. | Foto: Jan Cigánik

Minuta po minutě

90.+4 Vyprodané hlediště (9400) se gólu nedočkalo, fotbalisté rozhodnou o tom, kdo postoupí do dalšího předkola Ligy mistrů až za týden na Strahově, kde bude doma Slavia. Děkujeme za pozornost, těšíme se na shledanou při on line přenosech ze všech zápasů 1. kola Gambrinus ligy v neděli a v pondělí a samozřejmě z odvety zápasu Slavia - Žilina.

90.+4 KONEC ZÁPASU! Žilina - Slavia 0:0

90. Vaniak si poradil s hlavičkou Pečalky.

88. Závar před Vaniakovou brankou, míč míří do nebes po střele Štrby.

87. ČERVENÁ KARTA! Po druhé žluté musí opustit hřiště Aračič, Slavie bude dohrávat v deseti.

85. Pečialka zkosil Krajčíka a dostává ŽLUTOU KARTU, první žilinskou

83. Šmicrova první výrazná chvilka, jeho střelu zblokovala obrana

82. Gólová šance Žiliny. Lietava si dal míč kousek od nohy a toho využil Vaniak. Kryl i dorážku.

81. Ruka, nese se žilinským stadionem. To se Ančic ukryl na zadní tyči a po centru na něj se divákům zdá, že Vaniak vytlačil míč na ruku slávistického obránce. Ale rozhodčí viděl dobře.

80. Tak posledních deset minut plus nastavení. Zápas vstupuje do závěrečné části a málokdo v Žilině si troufá tipnout, kdo vyhraje a zda vůbec bude mít zápas vítěze.

79. Štrba, jinak vyhlášený střelec, se v dnešním zápase nemůže prosadit. Nyní to zkusil z 25 metrů, ale zaměstnal jen podavače míčů.

78. Další atak ve žlutém dresu - Porázik těsně minul levou tyč slávistické branky. To byla nebezpečná hlavička.

76. Devátému nahrál čerstvý Ančič a žilinský útočník střílel jen pár centimetrů od šibenice Vaniakovy branky

73. Pokračujeme. Po trapném výstupu slavistických fanoušků přichází lepší provedení červenobílého exportu na východ: Vlček se znovu řítil sám na brankáře, ale... co předvedl na konci, se nedá označit za střelu, míč mu v podstatě uskočil od nohy.

70. Rozhodčí přerušil zápas. Slávističtí příznivci naházeli na plochu světlice a právě mezi ně napochodovali policejní těžkooděnci.

69. Střídají domácí: zjevně unavený Breška, motor v záloze domácích, opouští hřiště a na jeho místo se staví známý z české ligy Ančic.

67. Náznak šance domácích, ale Vaniak je na místě. Lietava neuspěl.

64. Žilina si vzala oddechový čas. Dělá stejnou chybu, jako Slavia v první půli - nechává hrát soupeře.

62. Slovenský reprezentant v službách Slavie Krajčík motal hlavu svým krajanům ze Žiliny,´ale už nedokázala přesně nacentrovat.

61. Šmicer se vrací do dresu Slavie i do Ligy mistrů, i když jen do předkola. Vladimír střídá Jandu a zařazuje se do zálohy hostí.

60. ŽLUTÁ KARTA! Tentokrát na jako u Šenkeříka za ostrý faul, ale za zdržování. Rozhodčímu se zdálo, že slávista Aračič příliš dlouho váhá.

58. Střídají i domácí: Lietava mění Štyvára

56. Na hřišti je teď parádně živo. Vaniak zachránil po chybné rozehrávce svých spoluhráčů.

55. Slavie teď navázala na závěr prvního poločasu a předvedla sérii akcí, v nichž dokazuje, že do Žiliny nepřijela na výlet, ale pro předběžnou vstupenku do Ligy mistrů.

54. Krajčík hledá Vlčka a daří se mu. Slávistický útočník však zvládl jen otočku, nikoliv už přesně zamířit.

53. Slavie kope přímý kop. David Kalivoda by však potřeboval o něco vyšší bránu...

52. Vaniak poprvé zaváhal - neudržel Breškův centr, ale Jež nebyl při dorážce připravený a minul.

Slávista Ondřej Šourek (vlevo) a Peter Štyvar ze Žiliny v úvodním utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů.

51. Vlček se sám řítil na branku Žiliny! Čistým skluzem mu míč sebral Pečalka, tribuny mu tleskají.

48. Martin Vaniak má práci. Na kolmici, kterou před jeho bránu vychytrale poslal Porázik, si zkušeně počkal a schoval míč v náručí.

47. Vlček hlavičkuje, nahrával mu Matej Krajčík. Střela však jde mimo bránu Žiliny.

46. Trenér Karel Jarolím už do druhé půle neposlal Šenkeříka, místo něj hraje Švec.

46. Druhý poločas začíná.

Michael Tavares (vlevo) ze Slavie a Róbert Jež ze Žiliny v úvodním utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů.

45. KONEC POLOČASU! Závěrečné minuty daly přece jen naději slávistickým příznivcům, že uvidí od svého týmu dobrý výkon. Ale pět minut je málo, v ostatním čase byla Žilina aktivnější.

45. Hodinky rozhodčího se přece jen dostaly do hlavní role, ale jinak, než si přála Slavie. Úplně proti všem zvyklostem pískl konec poločasu, aniž nechal hosty rozehrát rohový kop.

44. Slavia ještě v závěru odčiňuje svou pasivitu, kope roh.

41. Tak přece! Do největší příležitosti hostí v první půlce zápasu se dostal Stanislav Vlček, jeho střela křížem přes celou branku však jde vedle.

40. První poločas jde do finále. Žilina je v jeho závěru opravdu lepším týmem, hraje s chutí a Slavie by asi nyní dala cokoliv, kdyby švédskému rozhodčímu šly hodinky trochu rychleji.

39. ŽLUTÁ KARTA! Šenkeřík si premiéru v slavistickém dresu v soutěžním zápase opepřil ostrým zákrokem zezadu. Trest je jen "podmíněný" - žlutá karta.

36. Tyčka! Slávistická pasivita dostoupila vrcholu, Žilina měla pech, Jež se jen s dávkou smůly nezapsal do listiny střelců.

35. Devátý, záložník Žiliny, si strčil balon příliš před sebe. Kdyby to neudělal, bylo slavistům v nově sestavené obraně horko.

34. Jež míří nad Vaniakovu bránu, do statistiky zápasu přibývá další bod za äktivitu domácím.

32. Teď Žilina dokazuje, co se o ní psalo před zápasem: silná v útoku, ale při malé domů obránci natolik zaváhali, že se Janda málem propracoval k nadějné pozici. Ale nic víc.

32. Slavia se bude muset probudit. Žilinští stupňují tlak, místy nepouští hosty ani za polovinu.

28. .. a ještě jeden. Oba bez následků pro Slavii.

27. Rohový kop Žiliny...

26. Vlček marně tahá míč po křídle, přišel o něj. Odpovědí Žiliny je rychlý protiútok a dvojice Breška - Jež už po několikáté ukazuje, kde v záloze domácích tvoří dnes večer hru.

25. Narozdíl od úvodu se dá říct, že nyní mají domácí mírně navrh. Rozhodně mají více šancí nebo alespoň jejich náznaků. Jakoby se k očekávanému a povinnému náporu domácích dostali až teď.

23. Šance Žiliny jako hrom! Po rohovém kopu Porázik trefil míč hned po odskoku od země, ale jen těsně minul. Míč končí nad Vaniakovou brankou.

18. Série nepřesností na obou stranách. V Žilině to nevypadá na Ligu mistrů, ale na zápas středočeského přeboru.

16. První trochu nudnější pasáž utkání končí Breškův pas na Štrbu, jenže slavistický stoper Šourek už věděl, kde má stát.

13. Žilina zahrávala dva rohové kopy v několika desítkách vteřin. S druhým si bravurně poradil Martin Vaniak.

10. Po prvních deseti minutách se potvrzuje, že v sázkových kancelářích vypisují kurzy odborníci. Předpokládali vyrovnaný, útočný zápas a mají pravdu.

8. Žilina má rychlé útočníky, to se ví: jenže Breška na konci akce na hranici pokutového území nenahrál přesně Štyvarovi a žilinští diváci zahučeli zklamáním.

7. Z levé strany se do pokutového území tlačil Janda, jeho měkký centr byl ale pro hlavičkáře Slavie příliš vysoký.

6. K prvním přímému kopu v zápase se staví domácí Jež. Jeho spíše technická střela z 25 metrů netrefuje bránu. Slavie si oddychla, to byla první vážnější situace.

4. Útoky se v úvodu zápasu střídají, zápas začal velmi svižně. Slavia útočí, Dřížďalův centr jde těsně nad břevno. Vzápětí kontruje Žilina, ale bez úspěchu.

2. A Žilina oplácí. První střela na branku Martina Vaniaka, nového gólmana mezi tyčemi červenobílých, přichází z kopačky Ježe, domácího záložníka, jemu centroval na nohu Breška.

1. Slavia rozehrávala jako první, žilinští vyhráli los a zvolili stranu. Hned z úvodní křídelní akce zahrozilo, ale obrana Žiliny zlikvidovala Vlčkův pokus celkem bez potíží.

1. Zápas začal! První akce patří Slávii. Vlčkův pokus zastavila obrana domácích.

Už také sestava domácích je známa: Kuciak - Pečálka, Szórád, Pekarík, Leitner - Jež, Štrba, Devátý - Breška - Štyvar, Porázik

Dnešní zápas budou pískat Švédi, jako hlavní pan Martin Ingvarson, na čarách má krajany, pány Kennetha Peterssona a Fredrika Nilssona.

Slovenští novináři jsou optimističtí. V předzápasových prognózách jim většinou vycházelo více důvodů proto, aby postoupila Žilina. Zdůrazňovali zejména nerozehranost Slavie, žilinští už odehráli pět soutěžních zápasů, Pražané žádný.

Slavistický pokus číslo 6 vstoupit do Ligy mistrů začíná na půdě týmu, který v loňské sezóně vstřelil v nejvyšší soutěži 99 gólů. Žilina je stroj na branky, ale její obrana je hodně zranitelná. V 1. předkole dostala od lucemburského soupeře čtyři góly.

V základní sestavě Slavie chybí Vladimír Šmicer, který tak usedne na lavičku. Slávisté vstoupí do utkání v této sestavě: Vaniak - Dřížďal, Brabec, Šourek, Aračič - Krajčík, Kalivoda, Tavares, Janda - Šenkeřík, Vlček.

Boj Slavie o Ligu mistrů bude duelem českých trenérů

Slavia vyrazila na cestu za miliony. Autobusem

Zápas Žilina - Slavia bude bez televizního přenosu

Šance v Lize mistrů: Slavia 500:1, Žilina 1000:1

První zápas 2. předkola Ligy mistrů mezi fotbalisty Žiliny a pražské Slavie začíná ve středu ve 20:00 na hřišti slovenského šampiona.