One team show. Bayern zválcoval dalšího ligového soupeře

24. 11. 2012 17:45
Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 13. kole německé ligy doma deklasovali Hannover 5:0 a v tabulce mají devítibodový náskok před druhým Dortmundem.
Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z další suverénní výhry
Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z další suverénní výhry | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov si upevnili vedení v německé lize. Ve 13. kole deklasovali Hannover na svém hřišti 5:0 a v tabulce mají devítibodový náskok na druhý Dortmund.

Obhájce titulu porazil 2:1 Mohuč a využil remízy 1:1 mezi Schalke a Frankfurtem.

Bayern měl razantní nástup

Bayern nakročil k jedenácté bundesligové výhře v sezoně už v prvním poločase díky brankám tří záložníků. Skóre v Allianz Areně otevřel už ve třetí minutě Španěl Martínez svým premiérovým zásahem po letním příchodu z Bilbaa.

Za dvacet minut přidal druhý gól Kroos a ve 37. minutě uzavřel skóre první půle Francouz Ribéry. Po přestávce přidal čtvrtý zásah brazilský bek Dante, jenž si rovněž připsal první gól po přestupu z Mönchengladbachu.

Debakl Hannoveru pak dokonal několik sekund po svém příchodu na hřiště útočník Gómez. Druhý nejlepší střelec minulé sezony nastoupil v lize po tříměsíční pauze zaviněné operací kotníku.

Dortmund musel zápas otáčet

Mistrovskému Dortmundu, který si v týdnu stejně jako Bayern a Schalke zajistil postup ze skupiny Ligy mistrů, se v Mohuči nepovedl úvod utkání.

Domácí se Zdeňkem Pospěchem na kraji obrany poslal do vedení už ve čtvrté minutě Caligiuri.

Borussia ale ještě do pauzy otočila díky Reusovi a Lewandowskému. Polský kanonýr potvrdil špičkovou střeleckou formu, když v posledních čtyřech soutěžních zápasech zaznamenal sedm branek.

Schalke doma proti Frankfurtu začalo dobře, když se už v 11. minutě prosadil Huntelaar. Za další dvě minuty ale vyrovnal Aigner a do konce zápasu už se skóre nezměnilo.

Polák i Gebre si podělili po bodu

Stejným výsledkem skončil i souboj Wolfsburgu s Brémami. Celý zápas v záloze domácích "vlků" odehrál Jan Polák, v obraně Werderu nechyběl český reprezentant Theodor Gebre Selassie.

Na gól Arnautovice ze 35. minuty odpověděl po změně stran domácí Dost, jenž se trefil krátce po vyloučení hostujícího Schmitze.

Bayern Mnichov - Hannover 5:0 (3:0)
Branky: 3. Martínez, 24. Kroos, 37. Ribéry, 63. Dante, 67. Gómez

Fürth - Norimberk 0:0

Mohuč - Dortmund 1:2 (1:2)
Branky: 4. Caligiuri - 11. Reus, 43. Lewandowski

Schalke - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:1)
Branky: 11. Huntelaar - 13. Aigner

Wolfsburg - Brémy 1:1 (0:1)