reklama

Opava už nebude městská. Okolo klubu krouží firma s čínským kapitálem, chce mu pomoct do první ligy

Fanoušci Opavy během finále českého poháru proti Zlínu. Zápas se odehrál v Olomouci. Fanoušci Opavy během finále českého poháru proti Zlínu. Zápas se odehrál v Olomouci. autor: Dalibor Sosna
Opavský fotbalový klub už zřejmě nebude patřit městu. Seriózní zájem o koupi finalisty letošního českého poháru projevila švýcarská firma s čínským kapitálem. Informaci potvrdil Mladé frontě Dnes primátor Opavy i právní zástupce zmíněné společnosti.

Praha - Opavský fotbalový klub chce údajně koupit švýcarská firma s čínským kapitálem v zádech. Po Slavii Praha by čínské peníze pomohly druhému českému klubu. S informací přišla Mladá fronta DNES.

Baník se vrací mezi elitu, Opavě zbyly oči pro pláč. Vítkovicím se podařilo zachránit Baník se vrací mezi elitu, Opavě zbyly oči pro pláč. Vítkovicím se podařilo zachránit Čtěte zde

Magistrát slezského města požadoval po potencionálních zájemcích o koupi fotbalového klubu desetimilionovou kauci. Peníze měli investoři poslat nejpozději do konce května, kauci ale podle města nikdo nezaplatil.

Magistrát nejprve soutěž pro výběr nového majitele zrušil, ale podle posledních zpráv vedení se zájemcem nadále jedná. O novém vlastníkovi klubu, který v právě skončené sezoně hrál finále českého poháru, by mohlo být jasno v druhé polovině června.

"Na koupi fotbalového klubu přišla jedna nabídka. Zájemcem je švýcarská společnost TICC, GmbH, za kterou stojí čínský investor," odtajnil výsledky výběrového řízení primátor Opavy Radim Křupala, který navíc dodal, že švýcarská firma požadovanou kauci zaplatila. "Firma deklaruje, že peníze poslala, ale vrátily se zpět," dodal.

Zmíněná společnost podniká mimo jiné v správě aktiv, finančním poradenství, obchodu a distribuci zboží. "Nabídkou jsem příjemně překvapen. Kromě požadovaných 50 milionů je její součástí ještě finanční dar klubu, který je velmi zajímavý. Už tím společnost deklaruje svoji finanční připravenost a vážný zájem," vysvětlil Křupala.

Finanční dar by měl činit sto milionů korun. Švýcarská firma zároveň slíbila, že bude platit provoz klubu dvaceti miliony ročně a v případě postupu Opavy do nejvyšší soutěže dostane klub na provoz dvakrát více. Možná i proto už město nebude chtít po investorovi vyplatit kauci.

Podle opavského primátora jsou rizika ohledně obchodu se švýcarskou firmou mizivá. "Společnost hodně zaplatí předem, účetně prodělá hned na začátku. Není to o tom, že nám klub někdo vytuneluje."

Investice do opavského klubu by měla být pro společnost TICC, GmbH první v České republice a firma plánuje opavský klub vytáhnout do české nejvyšší fotbalové soutěže. Zprávu o seriózním zájmu potvrzuje i právní zástupce firmy Karel Ležatka. 

Ševci se v modro-žlutém moři neutopili a pohár si odvezli do Zlína Ševci se v modro-žlutém moři neutopili a pohár si odvezli do Zlína Prohlédněte zde
reklama