reklama

Opilý fotbalista Sparty Čermák vážně boural. Záchranáři jej vytahovali z hořícího auta

Fotbalista Aleš Čermák Fotbalista Aleš Čermák autor: Milan Kammermayer
Záložník fotbalové Sparty Aleš Čermák vážně boural a skončil s poraněním hrudníku v nemocnici. Podle serveru Aktu.cz nafoukal 1,5 promile alkoholu, zachránáři jej předtím vytahovali v bezvědomí z hořícího auta. Čermák utrpěl poranění žeber a pravděpodobně přijde o mistrovství Evropy do 21 let.

Praha - K nehodě došlo krátce před třetí hodinou ranní v Kamýcké ulici na kraji Prahy. Záložník Sparty Aleš Čermák podle serveru Aktu.cz nezvládl řízení svého sportovního vozu Octavia RS, který narazil do svodidel a poté i v protisměru do stromu.

Potvrzeno. Sparta má nového trenéra, povede ji Ital Stramaccioni. Podepsal na dva roky Potvrzeno. Sparta má nového trenéra, povede ji Ital Stramaccioni. Podepsal na dva roky Čtěte zde

Vůz začal okamžitě hořet. Zraněného fotbalistu z něj měli hasiči vyprostit v bezvědomí, záložník se měl probrat až při převozu do nemocnice. Se zraněním hrudníku je hospitalizován v Motole.

"Oznámení jsme dostali krátce po půlnoci, pražská policie vyjela k oznámené havárii osobního vozu Škoda Octavia do svodidel v ulici Kamýcká. Vozidlo po nárazu začalo hořet, proto na místě zasahovali i hasiči," řekla ČTK policejní mluvčí Andrea Zoulová. "Policisté ještě před odvozem řidiče do nemocnice provedli orientační dechovou zkoušku a ta byla pozitivní. Okolnosti celé nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování," uvedla mluvčí.

Záchranáři podle mluvčí Jany Poštové předali řidiče havarovaného vozu do motolské nemocnice jen pro jistotu. "Na místě nezjistili vážná zranění," řekla mluvčí. Podle serveru iSport utrpěl zlomeninu tří žeber a s největší pravděpodobností přijde o červnové mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

Nehoda se měla stát v noci po posledním ligovém zápase Sparty. A fotbalista měl údajně nafoukat 1,5 promile alkoholu. Čermák v posledním utkání sezony nastoupil na posledních pět minut, Sparta se Slováckem jen remizovala 1:1.

"Alešův zdravotní stav je stabilizovaný, klub ale v tuto chvíli nemůže poskytovat bližší informace," řekl ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík. "Brzké uzdravení, Aleši," popřáli sparťané Čermákovi na svém webu.

Čermák nechyběl v nominaci české jednadvacítky na blížící se EURO v Polsku. Zranění žeber by ho však o šampionát velmi pravděpodobně připravilo. "Něco se k nám dostalo, ale zatím sbíráme informace. Víc se k tomu vedení týmu případně vyjádří v pondělí," řekl ČTK mluvčí jednadvacítky Jaroslav Kolář. "Především ale doufáme, že Aleš bude v pořádku," dodal.

"Aleš Čermák měl v noci ze soboty na neděli dopravní nehodu, po které musel být převezen do nemocnice. V současné době je při vědomí a mimo ohrožení života. Vzhledem k tomu, že jsou v plánu další lékařské úkony a vyšetření, nemůžeme zatím Alešův zdravotní stav blíže komentovat. Jsme s ním v úzkém kontaktu a dostane se mu veškeré naší podpory," řekl Čermákův agent Viktor Kolář ze společnosti SPORT INVEST.

reklama