reklama

Opilý Limberský naboural své luxusní auto a vyhrožoval policistům

David Limberský. David Limberský. autor: Reuters
Plzeňský fotbalista David Limberský má průšvih. V noci na středu jej podle informací serveru idnes.cz zadrželi policisté, když v opilosti na pražském Smíchově naboural svůj luxusní vůz.

Praha - Plzeňský fotbalista David Limberský má průšvih. V noci na středu jej podle informací serveru idnes.cz zadrželi policisté, když v opilosti na pražském Smíchově naboural svůj luxusní vůz. Reprezentační obránce se prý snažil z místa nehody utéct a po zadržení vyhrožoval členům policejní hlídky.

Limberský narazil svým vozem značky Bentley do zdi oplocení na křižovatce ulic Vrchlického a Na Popelce. Stalo se tak přímo před zraky policistů. "Snažil se z místa utéct, policisté ho ale po několika metrech doběhli a zadrželi," sdělila mluvčí policie Iveta Martínková.

Podle hráčova právního zástupce Bronislava Šeráka šlo o banální nehodu v malé rychlosti při odbočování. Vedení reprezentace zatím incident řešit nebude.

"Z pohledu reprezentace se jedná o znepokojivou informaci, takové chování neschvalujeme. Ale vzhledem k tomu, že se to nestalo během reprezentačního srazu, je to záležitostí klubu," uvedl mluvčí reprezentace Ondřej Lípa s tím, že s Limberským bude chtít incident probrat trenér národního týmu Pavel Vrba.

Jednatřicetiletý řidič začal podle informací policie okamžitě strážcům zákona vyhrožovat. "Zasypal je smrští výhrůžek, že si to lidově řečeno odskáčou a že je nyní čekají velké problémy,“ dodala mluvčí s tím, že muž nadýchal více než jeden a půl promile alkoholu. Škoda na autě je podle prvotních odhadů vyšší než půl milionu korun.

Limberskému nyní podle zákona hrozí až tříleté vězení, policie s ním zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

"Pro Viktorii Plzeň jsou tyto informace novinkou, v tuto chvíli se k nim tedy klub nebude vyjadřovat. V první řadě budeme stávající situaci řešit se samotným hráčem," uvedl tiskový mluvčí plzeňského klubu Pavel Pillár.

reklama